Trwa ładowanie...

Warszawa: Festiwal Otwarta Ząbkowska rozpocznie się w piątek 28 czerwca. Ulica zostanie zamknięta dla samochodów na dwa miesiące

Warszawa: Festiwal Otwarta Ząbkowska rozpocznie się w nocy z 28 na 29 czerwca. Fragmenty ulicy na Pradze Północ, pomiędzy Targową a Brzeską, będą nieprzejezdne przez dwa miesiące.

Warszawa: Festiwal Otwarta Ząbkowska rozpocznie się w piątek 28 czerwca. Ulica zostanie zamknięta dla samochodów na dwa miesiąceŹródło: Shutterstock.com
d1uo8sh
d1uo8sh

Warszawa – Festiwal Otwarta Ząbkowska

W wakacje Festiwal Otwarta Ząbkowska już po raz piąty odbędzie się w Warszawie. Fragment ulicy Ząbkowskiej (między Brzeską a Targową) zostanie zamknięty dla samochodów już w piątek, w nocy z 28 na 29 czerwca. Od tego momentu ta część Pragi Północ stanie się deptakiem, natomiast sąsiadujące z nią zaułki oraz place będą kinami, teatrem, miejscem zabawy i klubem spotkań. Na dwa miesiące Ząbkowska zmieni się w prawdziwe centrum wydarzeń społeczno-kulturalnych i w ramach festiwalu zorganizowane zostaną koncerty, spektakle, happeningi, zabawy dla dzieci oraz rozmaite wydarzenia literackie. Festiwal Otwarta Ząbkowska będzie również okazją do zainteresowania mieszkańców Warszawy tematyką dbałości o środowisko. Odwiedzający ulicę dowiedzą się więcej na temat ponownego wykorzystywania produktów, które większość ludzi wyrzuca oraz ograniczenia produkcji odpadów.

Festiwal Otwarta Ząbkowska – atrakcje

Na okresie festiwalu, przy ul. Ząbkowskiej 11 zostanie otwarta tymczasowa Galeria Ząbkowska 11, w której będzie można zobaczyć wystawy rozmaitych artystów, m.in. Agnieszki Rodowicz, Katarzyny Dobrogowskiej, Magdaleny Hajnosz i Moniki Wójtowicz. Na Ząbkowskiej staną również antykwariaty i odbędą się Targi Sztuki i Rzemiosła Artystycznego – Otwarta Strefa Twórców. Będzie tam można obejrzeć lub kupić malarstwo, grafikę oraz rysunek. Ponadto zorganizowane zostaną wyprzedaże garażowe i organizowana przez Armię Zbawienia, akcja wymiany przedmiotów bez użycia pieniędzy.

d1uo8sh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uo8sh
Więcej tematów