Trwa ładowanie...

Warszawa. "Darmowy listopad" w rezydencjach królewskich. Tydzień przed końcem akcji jest rekord frekwencji

30 listopada kończy się akcja, dzięki której można oglądać rezydencje królewskie w Warszawie za darmo. W tym roku "Darmowy listopad" cieszy się rekordową popularnością.

Warszawa. "Darmowy listopad" w rezydencjach królewskich. Tydzień przed końcem akcji jest rekord frekwencjiŹródło: Zamek Królewski, fot: Lesław Krzewski
dgu7w3j
dgu7w3j

- Prawie 40 tysięcy osób odwiedziło nas do 21 listopada. A przed nami jeszcze kilka dni zwiedzania – powiedziała WP szefowa biura prasowego Zamku Królewskiego w Warszawie Izabela Witkowska-Martynowicz.

"Darmowy listopad 2019". Rekord frekwencji

To rekord frekwencji. W ubiegłym roku w ramach akcji "Darmowy listopad" Zamek Królewski odwiedziło ok. 35 tys. osób.

- Akcja cieszy się bardzo dużym powodzeniem. W weekend ustawiają się dwie kolejki. Mamy bardzo ciekawe wystawy czasowe, których nie obejmuje akcja, więc wszystkich chętnych do zwiedzania prosimy o ustawianie się do innej kasy – przyznała Izabela Witkowska-Martynowicz.

Zamek Królewski skrócił godziny otwarcia tylko raz, 11 listopada. – Było to związane ze zmianą wystawy czasowej. Potrzebowaliśmy czasu i przestrzeni, aby wymienić eksponaty. Względy konserwatorskie pozwalają nam po prostu przyjąć określoną liczbą osób - zaznacza nasza rozmówczyni.

dgu7w3j

W ostatnich dniach akcji Zamek Królewski przygotowuje się do przyjęcia kolejnych zwiedzających. – Kasa pracuje na pełnych obrotach chcemy obsłużyć i zaprosić wszystkich zwiedzających – podkreśla rzeczniczka zamku.

Ustawienie się po darmową wejściówkę przed południem gwarantuje wejście do rezydencji królewskiej. A chcę ją zobaczyć zarówno turyści i odwiedzający Polskę obcokrajowcy, jak i ci którzy mają do niej najbliżej. – Mieszkańcy Warszawy przychodzą całymi rodzinami – mówi Izabela Witkowska-Martynowicz.

"Darmowy listopad 2019". Specjalny program

Rekordu można spodziewać się również w Wilanowie. Tam dziennie wydawanych jest 700 wejściówek.

Pałac w Wilanowie przygotował specjalny program i wydarzenia. Są spacery edukacyjne i warsztaty związane z dawnymi meblami. Uczestnicy zajęć będą mogli ozdobić notatnik wschodnimi pejzażami, wykonać techniką decoupage dekorację na drewnianym piórniku lub ozdobić podróżnicze pulpity motywami inspirowanymi XIX-wiecznym meblem pisarskim eksponowanym wilanowskim pałacu.

dgu7w3j

"Darmowy listopad 2019". Ostatnie dni akcji

"Królewski splendor" - to hasło tegorocznej akcji "Darmowy listopad". Zorganizowano ją już po raz ósmy. Przypomnijmy, że w całym listopadzie wejście do czterech rezydencji królewskich w Polsce jest bezpłatne.

Darmowe wejściówki przygotowały cztery dawne rezydencje polskich królów: Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie, Pałac w Wilanowie i Zamek Królewski na Wawelu.

Podczas pierwszej edycji akcji z oferty tych instytucji skorzystało 265,5 tys. osób. To trzy razy więcej osób niż rok wcześniej, kiedy za bilety były płatne.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgu7w3j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgu7w3j
Więcej tematów