Trwa ładowanie...

Warszawa biurową potęgą!

280 tys. mkw. biur powstanie w Warszawie w 2012 r. To więcej niż w Londynie!

Warszawa biurową potęgą!
d1nsrgx
d1nsrgx

Do czerwca 2012 roku w stolicy oddano do użytku aż 11 nowych biurowców. W sumie oferują one łącznie 93 tysiące mterów kwadratowych powierzchni biurowej. W całym 2012 r. w Warszawie ma zostać oddanych do użytku aż 280 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej. Pod tym względem Warszawa ustępuje tylko Moskwie, Paryżowi i Wiedniowi. Największe z tych inwestycji to Poleczki Business Park oraz Mokotów Nova - czytamy na stronie Domiporta.pl

I nie tylko o powierzchnię tu chodzi, ale również o jakość biurowców. Warszawski biurowiec Senator zwyciężył w konkursie European Property Awards w kategorii Office Development. Senator to jedyny obiekt w Polsce, który został wyróżniony tytułem "Five Star"!

Do czerwca 2012 roku podpisano w stolicy umowy najmu na łączną powierzchnię aż 298 tys. mkw. biur! Biorąc pod uwagę, że stawki czynszu wynoszą 11-16 euro za m kw. miesięcznie, a w biznesowym centrum nawet 26-27 euro za metr, można śmiało powiedzieć, że Warszawa jest biurową potęgą.

Cała powierzchnia biurowa, jaką dysponuje obecnie Warszawa, wynosi łącznie ok 4 milionów mkw. Większość umiejscowiona jest w centrum, na Mokotowie, wzdłuż Alei Jerozolimskich i na Okęciu.

d1nsrgx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nsrgx
Więcej tematów