Trwa ładowanie...

Warszawa. Awaria ciepłownicza na Sadybie. Ogromne korki

Awaria ciepłownicza w Warszawie - spółka Veolia przekazała nowe informacje o przyczynach usterki. Od godziny 10 tysiące mieszkańców stolicy nie ma ciepłej wody w kranach i kaloryferach. Na Sadybie, gdzie doszło do awarii, tworzą się ogromne korki.

Warszawa. Awaria ciepłownicza na Sadybie. Ogromne korkiŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d2yn7dd
d2yn7dd

Awaria ciepłownicza w Warszawie nastąpiła przez rozszczelnienie jednej z dwóch magistrali dostarczającej ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach. Trwa pompowanie wody z komór ciepłowniczych i zabezpieczanie miejsca awarii. Na ten czas wszystkie źródła dostarczające ciepło mieszkańcom Warszawy pracują z zakłóceniami.

Na miejscu pracuje około 30 pracowników i ciężki sprzęt. Rejon skrzyżowania ulic Powsińskiej i Gołkowskiej jest zamknięty dla ruchu. To sprawia, że popołudniowe korki w okolicy Trasy Siekierkowskiej są jeszcze większe, niż zazwyczaj.

mapy google
Źródło: mapy google

Warszawa. Awaria ciepłownicza na Sadybie. Nowe informacje, ogromne korki

Awaria ciepłownicza paraliżuje Warszawę od godziny 10. Na Sadybie 200 aut utknęło w kłębach pary i rozlewisku, które przy Powsińskiej utworzyła wylewająca się gorąca woda. Straż pożarna interweniowała ponad sto razy, wiele osób skarży się na poparzenia.

Zobacz też: Awaria w Warszawie. Nad ulicą unoszą się kłęby pary

Ws. awarii ciepłowniczej głos zabrał Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy zapewnił, że do godziny 22 jej skutki zostaną usunięte. - Mieliśmy informację o dwóch poparzonych, są w szpitalu. Jedna z nich była w kotłowni, kiedy doszło do awarii - powiedział Trzaskowski. Prezydent zapewnił, że pokrycie wszelkich strat leży po stronie spółki. Kolejne informacje Veolia ma przekazać o godzinie 19.

d2yn7dd

Ul. Powsińska jest zamknięta, na odcinku od al. W. Witosa do św. Bonifacego. Wyłączona z ruchu jest też ul. Idzikowskiego od al. Witosa do ul. Powsińskiej. Autobusy linii 131, 159, 162 164, 180, 185 i 187 mają zmienione trasy.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2yn7dd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yn7dd
Więcej tematów