Trwa ładowanie...

Kłęby pary wodnej nad ulicami Warszawy. Potężna awaria ciepłownicza w całej stolicy

Potężne kłęby pary wodnej unoszą się nad budynkami w rejonie ul. Powsińskiej w Warszawie. Doszło tam do awarii magistrali ciepłowniczej i rozszczelnienia instalacji. W tej części stolicy tworzą się ogromne korki. Niestety skutki awarii mogą odczuć mieszkańcy całej Warszawy.
Share
Warszawa. Para wodna nad ulicami po awarii sieci wodociągowej
Warszawa. Para wodna nad ulicami po awarii sieci wodociągowejŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Dariusz Borowicz
d489mf6

Po awarii sieci ciepłowniczej na ul. Powsińskiej w Warszawie doszło do wycieku gorącej wody. - Nad całą okolicą unoszą się kłęby pary - relacjonuje nasz czytelnik przez Dzieje się.

Po awarii strażacy udzielili pomocy ok. 100 osobom - podaje w mediach społecznościowych mazowiecka straż pożarna. Jak dowiedział się na miejscu od służb nasz reporter Klaudiusz Michalec, po pomoc zgłosił się m.in. mężczyzna, którego poparzył wrzątek lub para, kiedy przechodził przez ulicę. TVN24 podaje, że poparzony został również mieszkaniec jednego z budynków. Miał zejść do piwnicy, żeby sprawdzić, co się stało.

Rozlewisko wody ma długość ok. 600 m. Na drodze w rozlewisku i gęstej mgle utknęło ok. 200 samochodów, w tym siedem autobusów - wynika z najnowszego komunikatu strażaków.

Służby zamknęły ruch na Sadybie, m.in. na ul. Powsińskiej, Limanowskiego i Bonifacego oraz na skrzyżowaniu Idzikowskiego i Gołkowskiej, gdzie doszło do awarii. Z korkami należy liczyć się także w okolicach Mostu Siekierkowskiego.

d489mf6

Świadkowie mówią, że na trawnikach, chodnikach i parkingach w całej okolicy gorąca woda spowodowała uszkodzenia i osunięcia. Na jezdniach i polbruku zalega błoto naniesione przez wodę z uszkodzonego rurociągu.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

- Zakłócenia w dostawie ciepłej wody i ciepła są w całej Warszawie. Nie mówimy tylko o kilku dzielnicach - mówi Wirtualnej Polsce Aleksandra Żurada, rzeczniczka spółki Veolia. Dodaje, że ok. godz. 9:45 doszło do awarii sieci przesyłowej, której właścicielem jest Veolia.

- Na terenie miasta występują zakłócenia w dostawie ciepłej wody i ogrzewania do budynków. Nie jest to brak dostaw, ale są to duże zakłócenia. Oznacza to obniżenie temperatury i ciśnienia wody - zaznacza Żurada.

d489mf6

Nasi czytelnicy piszą, że wody nie ma m.in. na Gocławiu, po drugiej stronie Wisły. - Nie ma cieplej wody, nie ma ogrzewania po awarii ciepłowniczej w Warszawie - mówią z kolei reporterce Radia Zet mieszkańcy okolic bloków przy Bernardyńskiej i Sobieskiego.

   WP/Agnieszka Banaś
Źródło: WP/Agnieszka Banaś

Służby Veolii wczesnym popołudniem mają podać czas usunięcia awarii. Przyczyny nie są jeszcze znane.

- Nasi pracownicy mieli problem, żeby dostać się na miejsce. Cała ulica Powsińska jest zamknięta. Na miejscu jest mnóstwo policji, z którą współpracujemy - dodaje nasza rozmówczyni.

d489mf6

Wiadomo, że dostawę ciepła i wody w rejony, które dotknęła awaria, przejmą inne elektrociepłownie.

   Google maps/screen
Źródło: Google maps/screen

Wiele chodników i uliczek osiedlowych zostało zalanych wodą. Nie jest wykluczone, że wrzątek dostał się do wnętrza zaparkowanych samochodów.

Straż otrzymała też zgłoszenia o zalanych garażach.

Przeczytaj także: Vectra nie działa. Awaria dotyczy całego systemu

   WP/Michał Wróblewski
Źródło: WP/Michał Wróblewski

Awaria w Warszawie. Ludzi wyprowadzali z pojazdów ratownicy

- Prezydent Rafał Trzaskowski powołał sztab kryzysowy - poinformował w rozmowie z TVN24 Kamil Dąbrowa, rzecznik prasowy warszawskiego magistratu.

d489mf6

Po wycieku wody w kłębach pary utknęły samochody i autobus. Ludzi wyprowadzali z pojazdów ratownicy.

   zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

- Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą woda, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej - mówi Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej.

"Ludzie szukają swoich samochodów, kompletnie nic nie widać" - relacjonuje z ul. Idzikowskiego reporter WP Michał Wróblewski.

   WP/Agnieszka Banaś
Źródło: WP/Agnieszka Banaś

Awaria w Warszawie. Objazdy dla samochodów i autobusów

Zmieniono trasy kursowania autobusów komunikacji miejskiej w rejonie awarii. Chodzi o linie nr 131, 159, 162, 164, 180,185 i 187.

d489mf6

Między ul. Idzikowskiego a Wiertniczą wstrzymano cały ruch.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Czytelnik, od którego dostaliśmy informację o awarii, przyznał, że chmura jest ogromna. - Jest gęsty biały dym. Nie jest czarny. Wzdłuż kanałku, więc to na 99 procent awaria jakiegoś ciepłociągu. Chmura jest naprawdę imponująca - powiedział nam pan Kamil.

- Pół osiedla jest przykryta tą parą. Ja jestem na rogu Sikorskiego i Sobieskiego, na ostatnim piętrze. To najwyższy budynek w okolicy - dodał.

d489mf6

Przeczytaj także: Poznań też ma aferę w oczyszczalni ścieków. Awaria od 9 miesięcy. Wywożą tysiące ton osadów

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wypadek w Lubuskiem. Potwierdził się najgorszy możliwy scenariusz

d489mf6

Podziel się opinią

Share
d489mf6
d489mf6
Więcej tematów