Trwa ładowanie...

Wałęsa trafił do szpitala. Nie pojawi się na kontrmiesięcznicy

Swoją obecność potwierdził Władysław Frasyniuk.

Wałęsa trafił do szpitala. Nie pojawi się na kontrmiesięcznicy
d3uam59
d3uam59

Lech Wałęsa trafił do szpitala z powodu problemów z krążeniem. Z tego powodu nie pojawi się na kontrmiesięcznicy. Swoją obecność potwierdził Władysław Frasyniuk. Do udziału w proteście namawia wszystkich Polaków.

Na swoim profilu na Facebooku żona słynnego opozycjonisty Małgorzata Dobrzańska-Frasyniuk napisała, że Lech Wałęsa jest w szpitalu. I zamieściła apel swojego męża, który ją o to poprosił. Frasyniuk chciał przekazać, że będzie 10 lipca na Krakowskim Przedmieściu i namawia innych, by też się pojawili. Na koniec wymienił jakie mogą być efekty kontrmiesięcznicy: "Plusy dodatnie Waszej obecności to wolna i nowoczesna Polska XXI wieku. Plusy ujemne: mandat 500+ za, wedle pisowskiego kodeksu wykroczeń, prawo do wolności zgromadzeń".

Pod postem Dobrzańskiej-Frasyniuk pojawiło sie mnóstwo komentarzy. Część osób zadeklarowało swoje wsparcie i życzyło zdrowia Wałęsie. Niestety, wylała się też fala hejtu. Pojawiły się wpisy obrażające byłego prezydenta i autorkę posta. Wałęsę nazwano "gnidą" i "świnią", z kolei żonie Frasyniuka jedna z internautek sugeruje, że "na rozum już u niej za późno". Część komentarzy zostało dodanych z profili, które wydają się być "fejkowe". Nie ma na nich zdjęć, żadnych informacji i zostały stworzone stosunkowo niedawno.

d3uam59

Kolejna kontrmiesięcznica

To kolejna kontrmiesięcznica, na której pojawi się legenda antykomunistycznej opozycji Władysław Frasyniuk. W zeszłym miesiącu razem z Obywatelami RP zablokował uczestnikom uroczystości upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej dojście pod Pałac Prezydencki. Został za to wyniesiony przez policjantów, co wielu komentatorom przypomniało, że podobne metody stosowała władza w PRL.

Tym razem Frasyniuk miał stanąć ramię w ramię z Lechem Wałęsą, który jak już wiemy, nie będzie się mógł pojawić. Na proteście będzie można za to spotkać Stefana Niesiołowskiego i wielu znanych aktywistów, którzy w mediach społecznościowych zapewniają o swojej obecności na kontrmiesięcznicy.

d3uam59
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uam59
Więcej tematów