Trwa ładowanie...

Wakacje pod znakiem remontów. Sprawdź, gdzie będą!

Będą poszerzane niektóre jezdnie, zostaną przebudowane niektóre wiadukty, będzie frezowanie jezdni i wymiana nawierzchni chodników.

Wakacje pod znakiem remontów. Sprawdź, gdzie będą!
d2s7ol7
d2s7ol7

Tomasz Kunert ze stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów poinformował, że jeszcze wiosną zdecydowano, iż z braku pieniędzy nie będzie remont mostu Łazienkowskiego. Początkowo zapowiadano go na lipiec i sierpień.

Z kolei zapowiadany okres wakacyjny remont Grota-Roweckiego odbędzie się prawdopodobnie dopiero jesienią. Przebudowa tego mostu oznacza poszerzenie przeprawy i dostosowanie jej do parametrów drogi ekspresowej - dwa pasy ruchu będą przeznaczone dla ruchu ekspresowego, trzy kolejne dla ruchu lokalnego. Po jednej stronie znajdzie się ścieżka rowerowa, a po drugiej droga dla pieszych. Przebudowane mają być też łącznice i wiadukty nad Trasą Toruńską. Most podczas remontu będzie przejezdny. Planowany termin zakończenia prac na tym moście to koniec 2014 r.

Prace związane z modernizacją bulwarów wiślanych też ruszą dopiero po wakacjach. Utrudnienia związane m.in. z budową przejścia podziemnego dla pieszych pod Wisłostradą przy ul. Browarnej jest kwestią roku następnego. Na lewym brzegu Wisły powstaną m.in. promenady spacerowe, deptak, ścieżki rowerowe, pomosty dla łodzi, plac zabaw dla dzieci, pawilony usługowe. Przebudowa bulwarów wiślanych jest dofinansowana przez Unię Europejską.

W wakacje będą poszerzane w mieście niektóre jezdnie, zostaną przebudowane niektóre wiadukty, odbędzie się także frezowanie jezdni i wymiana nawierzchni chodników.

d2s7ol7

Obecnie trwa poszerzanie ulic Kasprowicza i Górczewskiej. Podczas wakacji mają rozpocząć się prace na skrzyżowaniu ul. Kasprowicza z ul. Wolumen, a także Górczewskiej z Lazurową. Do 15 sierpnia zwężona będzie Czerniakowska na odcinku od Bartyckiej do Gagarina - w związku z robotami kanalizacyjnymi. W sierpniu przy stacji Ursus Północny będzie budowany przejazd pod torami kolejowymi - znacznie ograniczony zostanie w tym miejscu ruch kolejowy. Utrudnienia w ruchu związane z remontami wiaduktów na ul. Hynka zostaną zakończone na początku października.

Na razie nie wyznaczono terminów frezowania ulic, ale będą to na pewno ulice: Śródziemnomorska, Puławska na odcinku Rakowiecka-Dolna, Armii Krajowej w Wesołej, Wąwozowa na odcinku al. KEN - Stryjeńskich, Mokotowska na odcinku pl. Zbawiciela-Trasa Łazienkowska, Powstańców Śląskich na odcinku Górczewska-Połczyńska, a także ulica Błękitna.

Remontowane będą chodniki na odcinkach ulic: Inżynierskiej, Wileńskiej, Domaniewskiej. W wakacje zostanie dokończona budowa ścieżek rowerowych na Marymonckiej na odcinku al. Zjednoczenia - Dewajtis, na al. Armii Ludowej na odcinku al. Szucha - ul. Mokotowska.

Wciąż trwają utrudnienia spowodowane budową drugiego odcinka metra. Na Pradze mostem Śląsko-Dąbrowskim nadal nie mogą jeździć samochody osobowe. Przez przeprawę przejeżdżają jedynie pojazdy komunikacji zbiorowej, jednoślady, służby miejskie i taksówki. W Śródmieściu zamknięta dla ruchu kołowego jest ul. Świętokrzyska, nieprzejezdne jest skrzyżowanie tej ulicy z ul. Marszałkowską. Do połowy września tramwaje nie jeżdżą na odcinku od pl. Zbawiciela do ul. Stawki.

Trwają też prace na części tramwajowej mostu Skłodowskiej-Curie. Perwszy tramwaj przejedzie tamtędy być może na początku przyszłego roku.

d2s7ol7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s7ol7
Więcej tematów