Trwa ładowanie...
wyścigi konne
29-06-2012 13:53

W weekend odbędą się Wielkie Derby Warszawy!

Moc atrakcji na Służewcu!

W weekend odbędą się Wielkie Derby Warszawy!Źródło: Fot. Softeis/wiki
dsx7lxr
dsx7lxr

W najbliższy weekend odbędą się Wielkie Derby Warszawy na służewieckich wyścigach konnych. Weźmie w nich udział 199 koni, które pobiegną w 18 gonitwach. Pula nagród wynosi aż 430 tysięcy złotych.

W sobotę odbędzie się wyścig koni pełnej krwi angielskiej, które liczą sobie co najmniej 4 lata. Powalczą o nagrodę prezesa Totalizatora Sportowego. W niedzielę o 16.15 będzie miał miejsce główny konkurs, czyli bieg o wielką 68. Nagrodę Derby. 16 dżokejów na najlepszych wierzchowcach zmierzy się w wyścigu o błękitną wstęgę i wysoką nagrodę pieniężną.

Ciekawostką jest to, że na Derby Warszawy odbywa się konkurs dla pań, w którym nagradzana jest właścicielka najpiękniejszego kapelusza. To nawiązanie do brytyjskich wyścigów w Ascot, gdzie co roku odbywa się istna rewia mody. Brytyjskie arystokratki wydają ogromne pieniądze na ekstrawaganckie nakrycia głowy, które potem przez wiele tygodni omawiane są w kobiecych magazynach.

Poza tym na Derby Warszawy będzie można zobaczyć między innymi pokazy ujeżdżania koni. Zaplanowano liczne atrakcje adresowane do najmłodszych.

Bilety na sobotę dostępne są w cenach 5, 15 i 25 złotych, w niedzielę wyścig o błękitną wstęgę będzie można zobaczyć za 10 złotych.

dsx7lxr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsx7lxr
Więcej tematów