Trwa ładowanie...

W Warszawie ruszył Campus Warsaw przeznaczony dla startupów

Prezydent Andrzej Duda objął patronat honorowy nad otwarciem Campusu.

W Warszawie ruszył Campus Warsaw przeznaczony dla startupów
d3ajzxs
d3ajzxs

Wymiana wiedzy, spotkania z ekspertami, szkolenia i warsztaty - z takich możliwości będą mogli korzystać młodzi przedsiębiorcy w uruchomionym w czwartek w stolicy Google Campus Warsaw.

Patronat honorowy nad otwarciem Campusu objął prezydent Andrzej Duda. "Campus Warsaw nie ma na celu inwestycji w startupy; najbardziej ucieszymy się, gdy campus przyczyni się do stworzenia nowych miejsc pracy, tak jak stało się to w wypadku już otwartych campusów" - powiedział szef warszawskiego Campusu Rafał Plutecki.

Campus znajduje się na warszawskiej Pradze; jest pierwszym tego typu miejscem w Europie Środkowo-Wschodniej i piątym działającym na świecie. Na trzech piętrach na terenie Centrum Praskiego Koneser znajdują się kawiarnia oraz sale, w których mają się odbywać szkolenia, warsztaty, czy wykłady.

Choć Campus formalnie rozpocznie działalność 23 listopada, to - jak poinformował Plutecki - zarejestrowało się i tym samym wyraziło chęć uczestnictwa w planowanych wydarzeniach 1400 osób o 35 narodowościach, w tym 21 proc. kobiet.

d3ajzxs

W trakcie uroczystego otwarcia podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski odczytał list prezydenta do uczestników spotkania. "Z satysfakcją przyjąłem, że Warszawa jest postrzegana jako nowoczesny ośrodek i że dołącza do elitarnego grona kilku miast, w których firma zdecydowała się umieścić swoje Campusy. Zależy mi na tym, aby Polska była liderem dobrych zmian i wiem, jak wiele zależy od wykorzystania również nowych technologii. Znam też wartość polskiej nauki i absolwentów polskich uczelni. Mam nadzieję, że Campus Warsaw będzie miejscem rozwijania, promocji ich talentu oraz tworzenia śmiałych strategii" - napisał prezydent.

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki powiedział, że liczy, iż Campus pozwoli wykorzystać zdolności i talenty Polaków. "Mam nadzieje, że Campus nie będzie elementem wysysania z Polski najlepszych talentów, bo tego oczywiście nie chcemy" - podkreślił.

Dodał, że chciałby, aby dzięki tej inicjatywie Polska rozwijała się i była ważnym elementem "krwioobiegu gospodarczego Unii Europejskiej". "My Polacy mamy szczególną historię - przez ostatnie 200 lat historia bardzo mocno nas poturbowała, ale w ciągu ostatnich lat mamy dobrą koniunkturę i trzeba ją dalej wykorzystywać" - powiedział Morawiecki. Jak dodał, Campus może stać się "kolejnym krokiem na drodze tworzenia tkanki rozwoju Polski".

Poza warszawskim Campusem na świecie działają podobne ośrodki w Madrycie, Londynie, Tel Awiwie i Seulu. Planowane jest także otwarcie w Sao Paulo.

d3ajzxs

"Otwarcie Campus Warsaw jest kolejnym krokiem Google w kierunku wspierania Polski i regionu. Campus jest przeznaczony dla wszystkich - każdy może tu przyjść, wymienić się widzą, rozmawiać, spotkać się z ekspertami" - mówił podczas uroczystości otwarcia prezes Google na Europę Matt Brittin.

Brittin poinformował, że cztery działające do tej pory Campusy mają łącznie 70 tys. członków i przyczyniły się do powstania ponad 4,6 tys. miejsc pracy.

Wszystkie szczegóły dotyczące działalności Campus Warsaw można znaleźć pod adresem www.campus.co/warsaw. Wystarczy się zarejestrować - członkostwo jest bezpłatne - i można uczestniczyć we wszystkich wydarzenia organizowanych w Campusie.

d3ajzxs

(Źródło: PAP)

d3ajzxs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ajzxs
Więcej tematów