Trwa ładowanie...

W Warszawie pojawią się kolejne recyklomaty. Te, które już są, cieszą się popularnością

Ponad 63 tys. plastikowych butelek, 15 tys. szklanych i 2 tys. puszek – tyle sztuk surowców mieszkańcy Warszawy włożyli do recyklomatów. EKO-punkty otrzymane za wyrzucone opakowania po napojach wymieniają na nagrody.

W Warszawie pojawią się kolejne recyklomaty. Te, które już są, cieszą się popularnościąŹródło: PAP, fot: PAP
d1cuvyv
d1cuvyv

Mieszkańcy stolicy chętnie korzystają z recyklomatów. Tak wynika z danych, które przedstawił ratusz.

– To innowacyjny projekt, ponieważ nagrodą za działanie na rzecz ekologii jest m.in. rozrywka, na przykład bilet na spektakl teatralny czy seans filmowy. Jednocześnie przypominamy mieszkańcom, że butelki i puszki są wartościowymi surowcami, które można ponownie wykorzystać – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Po zakończeniu letnich odsłon Otwartej Ząbkowskiej i Placu Bankowego, maszyny zostaną przeniesione w inne miejsca Warszawy.

Dwa automaty, które są efektem współpracy firmy Coca-Cola i Fundacji Nasza Ziemia funkcjonują od połowy lipca. Do maszyn można wrzucać plastikowe i szklane butelki oraz aluminiowe puszki (niezgniecione).

d1cuvyv

Za pośrednictwem aplikacji na smartfonie trzeba zeskanować swój indywidualny kod na recyklomacie i wrzucać pojedynczo butelki lub puszki. Zgromadzone na koncie punkty można wymieniać na rabaty w wybranych kawiarniach, kinach lub teatrach.

Władze stolicy podkreślają, że cały system jest ekologiczny – maszyny nie wymagają drukowania paragonów i posiadania kart. Łącznie w Warszawie stanie dziesięć takich urządzeń.

Jeden z recyklomatów dział przy ul. Ząbkowskiej. Drugi, tymczasowo wyłączony, zostanie przeniesiony z pl. Bankowego na pl. Mirowski od strony parku, niedaleko Hali Gwardii.

Projekt jest elementem warszawskiej kampanii edukacyjnej o zasadach selektywnej zbiórki odpadów. Akcja #RadyNaOdpady zachęca i podpowiada, jak należy segregować papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, resztki bio i frakcje zmieszane.

d1cuvyv

Źródło: portalsamorządowy.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Eksplozja auta na Bemowie. Rzecznik stołecznej policji: ekspertyzy będą niezbędne

d1cuvyv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cuvyv
Więcej tematów