Trwa ładowanie...

W parkomacie nie zapłacimy już kartą miejską

Od 9 marca w Punktach Obsługi Pasażera ZTM będzie można otrzymać zwrot niewykorzystanych pieniędzy z karty

W parkomacie nie zapłacimy już kartą miejską
d2um5qp
d2um5qp

Od poniedziałku, 23 lutego, w parkomatach nie zapłacimy już przy pomocy Warszawskiej Karty Miejskiej. Od 9 marca w Punktach Obsługi Pasażera ZTM będzie można otrzymać zwrot niewykorzystanych pieniędzy z karty.

W ostatnich latach zaobserwowano malejące zainteresowanie kierowców wnoszeniem opłat przy użyciu Warszawskiej Karty Miejskiej- mówią urzędnicy ZDM - Na przestrzeni lat 2009 – 2012 udział płatności przy użyciu WKM zmalał z 17 proc. do 11 proc. Kolejny spadek zanotowaliśmy po zamontowaniu nowych parkomatów w listopadzie 2012 r. Porównując okres od kwietnia do października 2012, do analogicznego okresu rok później, spadek liczby płatności Warszawską Kartą Miejską wyniósł prawie 45 procent. System zabezpieczeń Warszawskiej Karty Miejskiej jest również przestarzały i znacznie ustępuje wciąż rozwijanym systemom stosowanym w kartach bankowych.

Na warszawskich ulicach trwa wymiana parkometrów. Od 9 lutego zamontowano już 50 nowych parkomatów. Pierwsze pojawiły się m.in. na ul. Moniuszki, ul. Jasnej, ul. Kopernika, ul. Sienkiewicza, ul. Złotej. Jak zapowiadają urzędnicy, codziennie będzie wymienianych ok. 20 urządzeń.

W nowych parkomatach można płacić gotówką, kartami bankowymi i z wykorzystaniem telefonu komórkowego. W parkomatach istnieje możliwość dokonywania płatności za pomocą bankowych kart płatniczych niewymagających zatwierdzania transakcji kodem PIN (chipowych i zbliżeniowych poprzez system płatności PayPass i PayWave.

d2um5qp
d2um5qp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2um5qp
Więcej tematów