Trwa ładowanie...

W MZA brakuje pracowników. Kierowca dostanie 3,7 tys. zł na początek

"Warszawski Urząd Pracy i Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa nawiązały współpracę, by wspierać szukających zatrudnienia".

W MZA brakuje pracowników. Kierowca dostanie 3,7 tys. zł na początek
d4c2w3k
d4c2w3k

Stabilne zatrudnienie, wysokie wynagrodzenie, świadczenia socjalne oraz odzież służbowa. Tym między innymi kuszą Miejskie Zakłady Autobusowe przyszłych kierowców. Kto może aplikować na to stanowisko?

"Szukasz pracy? Lubisz komunikację miejską? Możesz zostać kierowcą autobusu. Warszawski Urząd Pracy i Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa nawiązały współpracę, by wspierać szukających zatrudnienia" - zachęca MZA.

Na giełdę pracy w zajezdni "Woronicza" zorganizowanej przez urząd i MZA pojawiło się ok. 100 osób bezrobotnych. - Część z nich to pasjonaci, inni szukają pewnej, stabilnej pracy - łączy ich chęć zatrudnienia w Miejskich Zakładach Autobusowych - informuje rzecznik MZA i dodaje: - Uczestnicy Giełdy Pracy mogli usiąść za kierownicą Solarisa, przetestować ultrawygodne fotele, porozmawiać z kierowcami naszej Spółki, obejrzeć specjalną prezentację, wreszcie rozpocząć rekrutację.

Kto może zostać kierowcą?

Aby zostać kierowcą MZA, trzeba mieć skończone 21 lat i wykształcenie minimum zawodowe. Należy być osobą bezrobotną, zarejestrowaną w warszawskim urzędzie pracy, niekaraną. Firma od kandydatów wymaga prawa jazdy kategorii D. Jak czytamy na stronie MZA, przyszły kierowca powinien być opanowany i odporny na stres.

Po uzyskaniu kwalifikacji wstępnej kandydat przechodzi szkolenie, które jest finansowane przez firmę i urząd pracy. Jak podaje wyborcza.pl, podczas czteromiesięcznego szkolenia dostaje 997 zł brutto miesięcznie. To 120 procent zasiłku dla bezrobotnych.

d4c2w3k

Jak podaje wyborcza.pl, kierowca na początek zarobi 3,7 tys. zł brutto miesięcznie plus 600 zł premii.

d4c2w3k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c2w3k
Więcej tematów