Trwa ładowanie...

W ferie warto wybrać się do ZOO. Sporo atrakcji

Na co warto się wybrać? Przeczytajcie

W ferie warto wybrać się do ZOO. Sporo atrakcji
d1hr28k
d1hr28k

Karmienie zwierząt, warsztaty i konkursy to tylko część atrakcji, jakie przygotował dla najmłodszych (i nie tylko) Miejski Ogród Zoologiczny.

Codziennie o godz. 10.30 opiekunowie będą przyrządzać na oczach zwiedzających drugie śniadanie dla małpek. Na małpie śniadanie można wpaść do starej małpiarni. Zaś o 11.00 i 13.00, również codziennie odbędzie się karmienie małp (w nowej małpiarni). - W tych godzinach opiekunowie podają zwierzętom smaczne przekąski, dzięki czemu zwiedzający mogą obserwować z jakim zaangażowaniem goryle i szympansy pałaszują „drugie śniadanie i pierwszy obiad” - zachęcają pracownicy ZOO.

Poniedziałek, Środa, Piątek, godz. 11.30 – możliwość obserwacji karmienia arapaim - największych słodkowodnych ryb świata. Akwaryści będą karmić ryby, które znajdują się w paludarium nowo wyremontowanego budynku akwarium.

We wtorki, w godzinach 10.00 – 12.00 – pracownicy Działu Dydaktycznego będą czekali na zwiedzających. Zaprezentują kilka gatunków oswojonych gadów tj. agama brodata, gekony lamparcie, węże mleczne i zbożowe, żółwie stepowe. Dodatkowo będzie możliwość bezpośredniego kontaktu z gadająca papugą.

Czwartek – info punkt w herpetarium (pawilon z gadami). Tu, w godz. 10.00 – 12.00 będzie możliwość bezpośredniego kontaktu z wybranymi gatunkami gadów i płazów. Pracownicy Działu dydaktycznego odpowiedzą na pytania dotyczące amatorskiej hodowli gadów, przybliżą sylwetki najpopularniejszych gatunków, opowiedzą o ich wymaganiach i sposobie pielęgnacji.

d1hr28k

W piątki odbędą się warsztaty plastyczne w ptaszarni (godz. 10.00-12.00) – wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w malowaniu, rysowaniu i lepieniu portretów mieszkańców Warszawskiego ZOO . Wszystkie prace zostaną wystawione, a na autorów najbardziej oryginalnych i wyróżniających się dzieł czekają nagrody. Rozwiązanie konkursu odbędzie się po feriach.

Ponadto ZOO organizuje konkurs plastyczny dla dzieci, pt. "Żyrafa w mieście". Będzie w nim można wygrać prywatną wizytę u Żyrafka. Szczegóły konkursu i regulamin znajdziecie tutaj .

Dodatkowo 14 lutego stołeczny ogród zaprasza wszystkich warszawiaków do wzięcia udziału w wielu, walentynkowych atrakcjach. Najistotniejszą informacją jest ta, że wszystkie pary które odwiedzą ZOO oraz będą miały tego dnia na ubraniu czerwony element, płacą tylko za jedną wejściówkę. Szczegóły tutaj .

d1hr28k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hr28k
Więcej tematów