Trwa ładowanie...

W dziecięcych poczekalniach powstaną ścianki zabaw? Świetny pomysł mieszkańca Targówka

"Nie wyleczy, ale może uszczęśliwi"

W dziecięcych poczekalniach powstaną ścianki zabaw? Świetny pomysł mieszkańca Targówka
d2h0lpd
d2h0lpd

Stworzenie kącika zabaw dla najmłodszych pacjentów poprzez zakup i montaż kolorowych aplikacji naściennych, dekorujących poczekalnię. Plus panele manipulacyjne usprawniające motorykę ręki dziecka. Taki pomysł chce zgłosić do budżetu partycypacyjnego jeden z mieszkańców Targówka.

Każdy rodzic wie, że w zimie część czasu poświęconemu dziecku w zimie spędzi w... poczekalni Ośrodka Zdrowia. Dzieci przynoszą choroby z podwórek, przedszkoli czy żłobków. Rodzice wiedzą również, że w ośrodku zdrowia trzeba spędzić kilkanaście, czasem nawet kilkadziesiąt minut z chorym maluszkiem. Czekanie na wizytę nie jest wcale przyjemne i choć w części warszawskich poczekalni znajdują się stoliki z klockami lub kredkami, w przeważającej większości są nudne to korytarze.

Dlatego pan Michał wymyślił, by w każdej poczekalni zamontować panele z aplikacjami zabawkowymi i usprawniającymi motorykę. - Do tego nie potrzeba dużo miejsca, taki panel mógłby się znaleźć się w poczekalni lub w jej najbliższym otoczeniu - mówi w rozmowie z WawaLove.pl. - Umiejscowienie pozostawiam szefostwu ośrodka - dodaje. Całość (zakup, montaż paneli z aplikacjami, plus krzesełka i stoliki) kosztowałaby 2,6 tys. złotych.

d2h0lpd

Nie wyleczy, ale może uszczęśliwi

Pan Michał mieszka na Targówku, sam jest rodzicem 4-letniej Niny i doskonale rozumie, że to ułatwi życie i dzieciom, i rodzicom. - Wszyscy wiemy jak są niedoinwestowane i jak ascetycznie wyglądają poczekalnie. Nie ma tam żadnych zabawek, nic czym można by zająć - dodaje. Swój projekt nazwał "Przyjazna Przychodnia" . - Wiem że to nie naprawi służby zdrowia w Polsce - mówi z uśmiechem. - Dzieci przez to nie będą zdrowsze, ale może choć trochę szczęśliwsze - dodaje.

Pomysł dotyczy trzech przychodni na Targówku, ale pan Michał chętnie się z nim podzieli. - Projekt można skopiować, wpisując inne lokalizacje i umożliwić stworzenie takich miejsc w innych przychodniach warszawskich - proponuje.

To nie jest jego pierwszy kontakt z budżetem obywatelskim . Wcześniej, wspólnie z sąsiadami z Osiedla Wilno zrealizowali projekt "teren rekreacyjno-wypoczynkowy dla mieszkańców. - Nasz projekt wygrał i obecnie dzieci z naszej okolicy mają nowy, bezpieczny plac zabaw - podkreśla z dumą.

"Przyjazna Poczekalnia", po zebraniu odpowiedniej liczby podpisów pojawi się na stronie budżetu partycypacyjnego. Powinno to nastąpić już 15 stycznia.

d2h0lpd
d2h0lpd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h0lpd
Więcej tematów