Trwa ładowanie...

W czwartek ruszy naprawa na lotnisku w Modlinie

Początkowo remont miał się rozpocząć w wigilijny poniedziałek

W czwartek ruszy naprawa na lotnisku w Modlinie
d2kfzi3
d2kfzi3

Jak poinformowała Magdalena Bojarska z zespołu prasowego lotniska w Modlinie, wczoraj odbyło się spotkanie specjalnego zespołu roboczego, który miał ocenić uszkodzenia pasa startowego - informuje rozgłośnia radiowa RMF FM. Członkowie tego zespołu - przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy, podwykonawcy oraz eksperci - ocenili, że uszkodzenia pasa startowego wywołała niska temperatura.

W trakcie prac pozostaniemy w kontakcie z Urzędem Lotnictwa Cywilnego i nadzorem budowlanym, tak aby maksymalnie przyśpieszyć procedurę odbioru progu, który zostanie zgłoszony do odbioru 4 stycznia 2013 roku - zapewnił w oświadczeniu Zarząd lotniska.

W sobotę wojewódzki inspektorat budowlany zawiesił pozwolenie na użytkowanie betonowej drogi startowej lotniska Warszawa - Modlin. Zakaz dotyczy odcinka liczącego kilometr. W związku z tym, z portu lotniczego nie mogą korzystać samoloty pasażerskie. Loty dużych samolotów pasażerskich są przekierowywane z Modlina, głównie na Lotnisko Chopina. Według szacunków do końca roku z Modlina miało odlecieć około 40 tys. pasażerów. Każdy dzień bez odpraw to dla portu strata rzędu 180 tys. złotych.

Jak podaje zarząd lotniska w Modlinie na swojej stronie internetowej, wykonawca modernizacji drogi startowej – firma ERBUD S.A. – zobowiązana jest do dokonania naprawy wszystkich uszkodzeń występujących na drodze startowej w ramach gwarancji. W/w firma zostanie też zobowiązana do pokrycia strat wynikłych z konieczności zawieszenia działania portu lotniczego.

d2kfzi3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kfzi3
Więcej tematów