Trwa ładowanie...
d1hwg58
d1hwg58

Polecamy wirtualne spacery po powojennej Warszawie. W fotograficzną podróż w czasie zabiorą nas varsavianiści: Jakub Jastrzębski i Marta Szczeblewska z Kolektywu Kierunkowego 22 oraz znakomity fotograf i fotoreporter Chris Niedenthal.

7 grudnia o godz. 14:00 dwójka varsavianistów zaprezentuje zdjęcia amerykańskiego architekta Henry'ego N. Cobba oraz fotografów Johna Vachona i Władysława Sławnego. Zobaczymy, jak wyglądała i jak odbudowywała się Warszawa po II wojnie światowej. Fotografie z lat 40., 50. i 60. pochodzą z albumów wydanych przez Dom Spotkań z Historią .

d1hwg58

Z kolei 13 grudnia o godz. 14:00 gościem będzie znakomity fotograf i fotoreporter Chris Niedenthal, który podczas spotkania zaprezentuje fotografie Warszawy z czasów stanu wojennego. Chris Niedenthal jest jednym z bohaterów książki i audiobooka "Warszawiacy nie z tej ziemi. Cudzoziemscy mieszkańcy stolicy 1945–1989", które w zeszłym roku ukazały się nakładem DSH. Posłuchamy barwnych opowieści fotografa o jego pracy i życiu osobistym oraz fragmentów wspomnień w wykonaniu Adama Ferencego.

Cyklowi Varsaviana kiermasz książek „Święta z dobrze napisaną historią” - w weekendy do 14 grudnia w księgarni DSH przy ul. Karowej.

Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20. Wstęp wolny.

d1hwg58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hwg58
Więcej tematów