Trwa ładowanie...

Usunęli "Kamień Majdanu" z placu Wileńskiego

Zabrali go wykonawcy II linii metra

Usunęli "Kamień Majdanu" z placu Wileńskiego
d36b44h
d36b44h

Dzisiaj ok. godz. 17:00 "Kamień Majdanu" został usunięty z placu Wileńskiego.Kontrowersyjna tabliczka upamiętniająca "Ofiary Majdanu i Operacji Antyterrorystycznej na Ukrainie" pojawiła się na nim przedwczoraj wieczorem. Była to spontaniczna akcja twórców serwisu ukraina-24.pl, którego nazwa pojawiła się zresztą na pomniku. Wczoraj wieczorem tabliczki na temat Majdanu już nie było, pojawiła się za to nowa - "Żołnierzom niezłomnym w hołdzie - Prażanie".

*Głaz został wydobyty przez pracowników wykonawcy - AGP Metro - i ustawiony na *betonowym postumencie, na który pierwotnie mieli wrócić "Czterej Śpiący".** Kamień poprzez umieszczenie na nim tabliczek został wykorzystany przez warszawiaków jako swoisty pomnik.

d36b44h

*Ten głaz narzutowy to kopalina, która zgodnie z prawej jest własnością skarbu państwa. Dlatego zostanie przeniesiony do magazynu, żeby później służby państwowe mogły wydać na jego temat opinię i zdecydować co dalej*- powiedział TVN Warszawa Mateusz Witczyński, rzecznik wykonawcy centralnego odcinka II linii metra .

d36b44h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36b44h
Więcej tematów