Trwa ładowanie...

"Ulicówki" na Trakcie Królewskim. Zrób sobie portret

Warszawiacy będą mogli zrobić sobie zdjęcia. Za darmo!

"Ulicówki" na Trakcie Królewskim. Zrób sobie portret
d4i9iza
d4i9iza

Już w niedzielę każdy chętny będzie mógł sobie zrobić portret z Warszawą w tle. Na Krakowskim Przedmieściu wykonywane będą tzw. ulicówki.

O zawodzie typowego fotografa ulicznego w dzisiejszych czasach zapomnieli już prawie wszyscy. Niegdyś było inaczej i fotografia uliczna cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród społeczeństwa. Warto przypomnieć tu np. zdjęcia z okresu międzywojennego, a także z lat ustroju PRL , gdzie na fotografiach widać całe rodziny, ich ubiór, czy codzienne zwyczaje, a także ówczesny wygląd stolicy.

- Chcemy oddać hołd zapomnianej profesji – twierdzi Dom Spotkań z Historią , który jest organizatorem wydarzenia. I zaprasza do przeżycia oraz doświadczenia prawdziwej ulicznej fotografii w wykonaniu znanego fotoreportera, laureata wielu konkursów (m.in. World Press Photo, Grand Press Photo) Filipa Ćwika.

Fotograf będzie uwieczniać na zdjęciach przechodniów, którzy w niedzielę pojawią się na Krakowskim Przedmieściu w okolicy kościoła sióstr Wizytek. Ćwik będzie portretował warszawiaków od godziny 13.00 do 16.00. - Kto ma chęć doświadczyć pojawienia się na fotografii ulicznej, tego serdecznie zapraszamy w te okolice - zachęcają organizatorzy.

d4i9iza

Zdjęcie od razu do ręki

Przechodnie będą też mogli od razu zobaczyć i otrzymać wykonane zdjęcia. Wszystko bezpłatnie. Filip Ćwik będzie korzystał z aparatu natychmiastowego, gdzie wywołanie zdjęcia możliwe jest już po kilku sekundach.

Akcji towarzyszy wystawa "Spojrzenia", na której można zobaczyć blisko 300 zdjęć ze zbiorów Archiwum Historii Mówionej. Są na niej ujęte ważne momenty biograficzne, fragmenty codzienności czy relacje z bliskimi wśród różnych rodzin. Ekspozycję można oglądać w siedzibie Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20. Wystawa potrwa do 16 marca.

Źródło: Dom Spotkań z Historią/Wawalove.pl

d4i9iza
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i9iza
Więcej tematów