Trwa ładowanie...

Ulicami Warszawy idzie procesja z relikwiami św. M. Kolbego. Utrudnienia w ruchu

W Święto Dziękczynienia w parafiach na terenie całej Polski zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Ulicami Warszawy idzie procesja z relikwiami św. M. Kolbego. Utrudnienia w ruchu
dw3d7n8
dw3d7n8

Procesja z relikwiami św. Maksymiliana Kolbego wyruszyła w niedzielę rano z pl. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Prowadzi ją biskup Michał Janocha. W niedzielę obchodzone jest Święto Dziękczynienia.

- Wyruszmy z procesją ulicami Warszawy, ku Bożej opatrzności - powiedział bp Janocha, który przywitał uczestników procesji. - Będziemy przemierzać drogi, którymi chodzimy do domu, do pracy, do szkoły, a te wszystkie drogi prowadzą do Bożej opatrzności - dodał. - Niech nasza procesja do Bożej opatrzności będzie dziękczynieniem za całe nasze życie, za wolność naszej ojczyzny, za wszystko, co chcemy wypowiedzieć i czego nie możemy wypowiedzieć - powiedział biskup.

W procesji idą dwie orkiestry strażacka i góralska, a także m.in. poczty sztandarowe, wojsko, harcerze, górnicy, duchowni, przedstawiciele organizacji katolickich i parafii warszawskich.

Przy kościele św. Antoniego Mari Zaccarii, nastąpi uroczyste przekazanie relikwii św. Maksymiliana Kolbego. Ostatni odcinek do Świątyni Opatrzności Bożej uczestnicy procesji przejdą w asyście przedstawicieli różnych grup i stanów, w tym: przedstawicieli wojska, harcerzy, Episkopatu Polski, duchownych z całego kraju, prezydentów miast papieskich oraz darczyńców, którzy przybyli z różnych części Polski.

Msza z udziałem premier Szydło

O godz. 12.00 na terenie Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się msza św. dziękczynna, której przewodniczyć będzie prymas Grecji i arcybiskup Aten Sevastianos Rossolatos; on także wygłosi homilię. We mszy uczestniczyć mają m.in. przedstawiciele władz państwowych z premier Beatą Szydło, władz samorządowych, Episkopatu Polski.

dw3d7n8

W Święto Dziękczynienia w parafiach na terenie całej Polski zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Święto Dziękczynienia, obchodzone w pierwszą niedzielę czerwca, zostało ustanowione w 2008 r. z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Nycza. Idea Święta Dziękczynienia związana jest z kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego, jaką była budowa Świątyni Opatrzności Bożej. O budowie Świątyni jako narodowego wotum wdzięczności, przede wszystkim za uchwalenie Konstytucji 3 Maja, zdecydował Sejm uchwałą z 5 maja 1791 roku. Inicjatywę budowy Świątyni podjął na nowo w 2002 roku prymas Polski kard. Józef Glemp.

Utrudnienia

Od piątku, 3 czerwca od godz. 9.00 po poniedziałku, 6 czerwca do godz. 14.00 wyłączona z ruchu jest zachodnia jezdnia (w kierunku Świątyni Opatrzności Bożej) al. Rzeczypospolitej pomiędzy ul. Prymasa A. Hlonda a ul. Sejmu Czteroletniego.

Trasa pielgrzymki, która przejdzie w niedzielę, w godz. 8.00 – 12.00 będzie prowadziła z pl. marsz. J. Piłsudskiego ulicami: Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Rondo gen. Ch. de Gaulle’a, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Belwederska, Jana III Sobieskiego, al. Wilanowska, al. Rzeczypospolitej, Prymasa A. Hlonda. Na trasie przemarszu możliwe są zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji.

dw3d7n8

Ponadto, w związku z organizacją uroczystości przy Świątyni Opatrzności Bożej w niedzielę, 5 czerwca od godz. 6.00 do 22.00 zamknięte dla ruchu będą: wschodnia jezdnia (w kierunku centrum) al. Rzeczypospolitej od ul. Sejmu Czteroletniego do ul. F. Klimczaka oraz ul. Prymasa A. Hlonda od al. Rzeczypospolitej do ul. św. U. Ledóchowskiej. Wyznaczone zostaną miejsca postojowe na ulicach: wschodnia jezdnia al. Rzeczypospolitej od ul. F. Klimczaka do al. Wilanowskiej (w godz. 6.00 – 22.00), zachodnia jezdnia al. Rzeczypospolitej od al. Wilanowskiej do ul. Prymasa A. Hlonda (w godz. 11.45 – 22.00), ul. Przyczółkowa od ul. F. Klimczaka do ul. A. Branickiego (w godz. 6.00 do 16.00).

Źródło: (pap)

dw3d7n8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw3d7n8
Więcej tematów