Trwa ładowanie...

Ukradła naklejki na Świeżaki za prawie... 1000 złotych! Podstępnie wywabiła kasjerkę ze sklepu

Szał na Świeżaki trwa w najlepsze.

Ukradła naklejki na Świeżaki za prawie... 1000 złotych! Podstępnie wywabiła kasjerkę ze sklepu
d3qdn37
d3qdn37

Nietypowy incydent na warszawskim Wilanowie. Kobieta podstępem wywabiła kasjerkę ze sklepu. Wykorzystując jej nieobecność, zabrała wartą 912 złotych rolkę naklejeku2026 ze sławnego już Gangu Świeżaków! Za to zuchwałe przestępstwo Agacie C. grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko wskazuje na to, że szał na Świeżaki trwa w najlepsze. Jedna z klientek w warszawskim sklepie wpadła na nietypowy pomysł. Po zrobionych zakupach i minięciu linii kas poprosiła ekspedientkę, aby ta poszła po kierownika sklepu. Powód? Nienaliczenie potrzebnego rabatu.

Jednak to był tylko pretekst. Wykorzystując zamieszanie i nieobecność kasjerki, 47-latka sięgnęła ręką na półkę, zabrała z niej rolkę z 912 naklejkami Świeżaków i pospiesznie schowała ją do torby. Nie umknęło to uwadze pracownika ochrony, który o tym, co się stało, powiadomił swoich przełożonych.

Na miejsce przyjechała policja, która zatrzymała złodziejkę. Agata C. usłyszała już zarzut kradzieży, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak szacuje policja, naklejki były warte 912 złotych. Jednak chodzi tu wyłącznie o koszty produkcji. Żeby otrzymać jednego Świeżaka trzeba zebrać 60 naklejek, a na Juniora, czyli mniejszą wersję, 30 naklejek. Jedna przyznawana jest za zakupy o wartości 40 zł. Dodatkowe można zdobyć za kupno świeżych owoców lub warzyw, użycie karty Moja Biedronka oraz zakup produktów ze specjalnej oferty za min. 10 zł.

d3qdn37

Aby zdobyć Świeżaka w ten sposób, trzeba wydać na zakupy przynajmniej kilkaset złotych, a bez karty "Moja Biedronka" i odpowiednich produktów nawet ponad 2 tys. zł. Pojedynczą zabawkę można kupić również bez naklejek za 49,99 zł.

Źródło: KSP/Metro Warszawa

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.


Przeczytajcie również: Obroniła Hindusów przed rodakami. Powiedziała do napastników: "uderz mnie"

d3qdn37
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qdn37
Więcej tematów