Trwa ładowanie...

Ubrane na czarno kobiety zablokują narodowców. "Musimy wziąć sprawy w swoje ręce"

Powtórka z kwietnia?

Ubrane na czarno kobiety zablokują narodowców. "Musimy wziąć sprawy w swoje ręce"
d1naf1y
d1naf1y

Obywatele RP i Ogólnopolski Strajk Kobiet planują zablokować marsz narodowców, który odbędzie się w Święto Wojska Polskiego. - Tym razem pretekstem do wykrzyczenia swoich nienawistnych haseł jest rocznica Bitwy Warszawskiej - twierdzą członkowie formacji.

W dniu Święta Wojska Polskiego członkowie Młodzieży Wszechpolskiej zapowiadają na tzw. III Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej. Rok temu narodowcy maszerowali w Żyrardowie, teraz spotkają się w stolicy. Wydarzenie rozpocznie się o 16:00 przed Muzeum Wojska Polskiego.

- W czasie marszu chcemy uczcić wielkich bohaterow, którzy w 1918 roku wywalczyli dla Polski niepodleglość, a w 1920 powstrzymali bolszewicką nawałę. Chcemy, aby Polacy pamiętali o wielkich i ważnych zwycięstwach - przekonuje Mateusz Pławski rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej.

Z obecnością narodowców na ulicach nie zgadzają się Obywatele RP i Ogólnopolski Strajk Kobiet. - Tym razem pretekstem do wykrzyczenia swoich nienawistnych haseł jest rocznica Bitwy Warszawskiej - twierdzą członkowie formacji. Jednocześnie zaznaczają, że naczelnym wodzem Bitwy był Józef Piłsudski, który zdelegalizował organizacje faszystowskie m.in. ONR.

Obywatele RP i OSK przypomnieli również o marszu narodowców z 29 kwietnia, nazywając go "obrzydliwym". Wówczas Hanna Gronkiewicz-Waltz wezwała Zbigniewa Ziobrę do złożenia do sądu wniosku o delegalizację ONR jako ruchu neofaszystowskiego.

d1naf1y

- Jednak chcemy przypomnieć Pani Prezydent, że zgromadzenie może rozwiązać przedstawiciel organu gminy - podkreślają organizatorzy blokady, powołując sie na art. 20 ustawy "Prawo o zgromadzeniach". - Rozumiemy, że nie może Pani po prostu zakazać marszu faszystów. Jednak na każdym nacjonalistycznym spędzie w Warszawie powinni być obserwatorzy z ratusza, którzy po pierwszym faszystowskim haśle czy transparencie powinni rozwiązać zgromadzenie - proponują Obywatele RP i Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Organizatorzy nie ukrywają, żę "chcą wziąć sprawy w swoje ręce" i zablokować marsz narodowców. Co planują? - Stajemy wspólnie, Obywatele RP i Ogólnopolski Strajk Kobiet - czytamy na stronie sierpniowego wydarzenia. - Jednak to OSK stanie na czele naszej blokady, same kobiety, ubrane na czarno - dodają pomysłodawcy.

Blokada rozpocznie się 15 sierpnia o godzinie 16 na skrzyżowaniu Nowego Światu z Foksalem.2

d1naf1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1naf1y
Więcej tematów