Trwa ładowanie...

Tydzień Kina Irańskiego w kinie Kultura

Wstęp wolny!

Tydzień Kina Irańskiego w kinie Kultura
dx1o98l
dx1o98l

Dzisiaj w kinie Kultura rusza Tydzień Kina Irańskiego. Potrwa on do 20 czerwca. Irańska kinematografia jest jedną z najlepiej rozwiniętych na Bliskim Wschodzie - mówią organizatorzy - W kinie irańskim mamy do czynienia ze scenariuszami inspirowanymi prawdziwymi historiami, naciskiem na ludzkie wartości i co najważniejsze, środkiem przekazu są tu gesty i emocje, a nie słowa i akcja. Z Iranu pochodzą tak wielcy twórcy jak: Asghar Farhadi, Majid Majidi czy Bahman Ghobadi .

Wstęp na wszystkie projekcje jest wolny.

Program:

16 czerwca 2014 (poniedziałek), godz. 20:00
"The Private Life of Mr. and Mrs. M", reż. Rouhollah Hejazi
Kariera zawodowa Mohsena dynamicznie się rozwija, jednak gdy żona zaczyna ingerować w jego pracę, konflikt jest nieunikniony.

dx1o98l

17 czerwca 2014 (wtorek),*godz.* 20:00
"I'm his wife", reż. Mostafa Shayesteh
Życie młodej pary zmienia się po wypadku samochodowym, prowadząc do oszustw i zdrady.

18 czerwca 2014 (środa), *godz.* 20:00
"Snow on a Hot Tin Roof", reż. Mohammad Hadi
Zostaje odnaleziony ostatni wiersz słynnego poety. Kryje on klucz do rozwiązania tajemnic jego życia i śmierci. Krewni próbują dowiedzieć się prawdy, ale ich poszukiwania prowadzą jedynie do samych nieporozumień.

19 czerwca 2014 (czwartek), *godz. 20:00*
"Sunlight, Moonlight, Earth", reż. Ali Ghavitan
Do miasteczka przybywa nieznajomy. Spośród wszystkich mieszkańców ciepło wita go jedynie 7-letni Narges, któremu zaraz po przyjeździe ratuje konia. W matce chłopca zakochany jest Malek, który Sheikha - nowego nieznajomego traktuje jako rywala, podburzając sąsiadów przeciwko niemu. Mieszkańcy nie wiedzą jednak że Sheikh jest właścicielem farmy na której wszyscy pracują.

20 czerwca 2014 (piątek), *godz*. 20:00
"In the Name of Father", reż. Ebrahim Hatamikia
Historia losów ojca i córki w powojennym Iranie. Młoda dziewczyna zostaje ranna podczas prac archeologicznych na zaminowanym polu. Niedługo później dowiaduje się, że to jej własny ojciec podkładał miny podczas irańsko-irackiej wojny.

dx1o98l
dx1o98l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx1o98l
Więcej tematów