Trwa ładowanie...

Trzaskowski znów uderza w Gronkiewicz-Waltz. "Powinna była reagować"

Kandydat PO odcina się od prezydent Warszawy?

Trzaskowski znów uderza w Gronkiewicz-Waltz. "Powinna była reagować"
d20uq3l
d20uq3l

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna była zareagować natychmiast po doniesieniach prasowych na temat afery reprywatyzacyjnej; prezydent stolicy zaufała zbyt wielu ludziom - ocenił w poniedziałek kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Każdy prezydent Warszawy po tym, co się działo (afera reprywatyzacyjna - przyp.red.) wie w tej chwili, że musi mieć nowych współpracowników - takich, którym ufa i niestety nie może wyłączyć spod codziennego nadzoru, absolutnie żadnej dziedziny funkcjonowania ratusza - powiedział Trzaskowski w poniedziałek w portalu Onet.pl.

Jego zdaniem, Hanna Gronkiewicz-Waltz zaufała zbyt wielu ludziom. - Pewnie można to sprowadzić do kwestii zbyt dużego zaufania do ludzi, których oceniała jako specjalistów niezależnych politycznie, takich, którzy pracowali pod różnymi prezydentami - powiedział Trzaskowski i dodał, że "dla pani prezydent, pozytywem było to, że to nie są ludzie z politycznego nadania, tylko, że to są eksperci".

- No i okazało się, że niestety część z nich albo uczestniczyła w tym nieprawdopodobnym procederze, albo przymykała na to oko. Z takimi ludźmi nie da się pracować - przekonywał poseł PO.

d20uq3l

Trzaskowski przyznał jednocześnie, że "grzechem jest lekceważenie sygnałów, bo te sygnały się pojawiały". Jego zdaniem, prezydent Warszawy powinna była zareagować natychmiast po doniesieniach prasowych na temat nieprawidłowości przy reprywatyzacji. - Najważniejsze jest to, że jeżeli pojawia się sygnał, to natychmiast trzeba go sprawdzić - przekonywał.

Pytany, dlaczego nikt z Platformy nie oczekiwał takiej reakcji od Gronkiewicz-Waltz, Trzaskowski powiedział: "Byli tacy, którzy mówili (...) a ona odpowiadała: ja się boję partyjnych nominatów, wierzę swoim specjalistom. No i niestety tak to się skończyło". - Tego typu rzeczy nie mogą się powtórzyć - podkreślił.

Na czwartkowej konferencji prasowej lider PO Grzegorz Schetyna poinformował, że chciałby, aby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy.

Źródło: (PAP/Onet.pl)

d20uq3l

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl

Przeczytajcie również: Strzelanina i pościg w Nadarzynie. Kierowca nie żyje, czterech policjantów w szpitalu

d20uq3l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20uq3l
Więcej tematów