Trwa ładowanie...

Trwa czyszczenie miejskich mebli!

W stolicy jest 2,5 tys. ławek, 270 „Psich Stacji” oraz 1,5 tys. pojemników na kwiaty. Ktoś je musi posprzątać. Pomogą więźniowie

Trwa czyszczenie miejskich mebli!
d2a7xg0
d2a7xg0

W Warszawie trwają wiosenne porządki. Najpierw zamiatanie ulic i chodników, sprzątanie trawników oraz mycie 270 „Psich Stacji” i 1,5 tys. pojemników na kwiaty. Później kolejne miejskie meble - w pierwszej kolejności oczyszczone i pomalowane zostaną płotki wygradzające trawniki oraz 2,5 tys. ławek rozstawionych w parkach, na skwerach i przy zieleńcach.

Na mycie czeka jeszcze 100 wykonanych z piaskowca donic, które rozstawione są wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia. Wyczyszczone zostaną także betonowe kosze na śmieci rozstawione m.in. przy przejściach dla pieszych. W każdy piątek mytych jest 116 koszy ustawionych przy Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie. Zarząd Oczyszczania Miasta zleca opróżnianie 6,5 tys. śmietniczek ustawionych na terenie całego miasta oraz w parkach, którymi się opiekujemy (park Praski, Fosa i Stoki Cytadeli, Skaryszewski, Ujazdowski, Ogród Saski i Pole Mokotowskie).

Sprzątaniem zajmują się nie tylko pracownicy firm wyłonionych w przetargach, ale także ponad stu pracowników ZOM. O czystość w mieście dbają także nieodpłatnie osadzeni z Zakładu Karnego Warszawa Białołęka. Na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta sprzątaniem objętych jest 6 parków, ok. 1,3 tys. ha zieleni przyulicznej, 1,5 mln m2chodników oraz 1231 km stołecznych dróg.

d2a7xg0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a7xg0
Więcej tematów