Trwa ładowanie...

Trójka. Słuchacze Trójki szykują na dziś protest pod siedzibą radia

Minął tydzień od notowania trójkowej listy przebojów, które wywołało prawdziwe trzęsienie ziemi w samej rozgłośni, jak i we wszystkich innych mediach. Słuchacze chcą dziś - w piątek 22.05. - zaprotestować przed siedzibą Trójki przeciwko jej zniszczeniu.

Trójka. Słuchacze Trójki szykują na dziś protest pod siedzibą radiaŹródło: Materiały prasowe
d1tpuis
d1tpuis

Trójka. Mobilizacja słuchaczy w internecie. Będzie protest

Słuchacze Trójki są bardzo wierni swojej ulubionej rozgłośni. Po aferze związanej z usunięciem ze stron Polskiego Radia wyników notowania LP3, w którym zwyciężyła piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, stanęli murem za Markiem Niedźwieckim i pozostałymi dziennikarzami Trójki.

Wczoraj mieliśmy okazję posłuchać wersji dyrektora Trójki Tomasza Kowalczewskiego podczas posiedzenia senackiej komisji kultury. Fani rozgłośni uważnie przysłuchiwali się temu spotkaniu i wyrazili po nim swoje zdegustowanie postawą prezeski PR Agnieszki Kamińskiej i samego Kowalczewskiego, którzy bronili swego stanowiska.

Po słowach, które padły na komisji, wzburzenie środowiska dziennikarskiego i słuchaczy urosło jeszcze bardziej. Efektem jest dzisiejsza inicjatywa protestu, który odbyć się ma przed gmachem Trójki dziś w piątek 22.05. o godzinie 19.00 czyli godzinie, o której zazwyczaj zaczyna się Lista Przebojów.

Zobacz także:Wybory 2020. Cezary Tomczyk pytany o komisarza w stolicy: Warszawa jest zabezpieczona

Manifestacja przed Trójką przyciąga polityków

Swoją obecność na manifestacji zadeklarował Robert Biedroń, który w tweecie poinformował, że wybiera się dziś w piątek 22.05. o 19.00 pod budynek rozgłośni by bronić wolności słowa i wolności artystycznej. Obecność kandydata na prezydenta może przyciągnąć do protestu większą uwagę polityków co w rezultacie może mu zaszkodzić, ale do tej pory słuchacze nie sprzeciwili się jeszcze takiej postawie polityka.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tpuis
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tpuis
Więcej tematów