Trwa ładowanie...

Tramwaje typu N13 zostaną wycofane z ruchu!

Po trwającej pół wieku służbie idą na złom

Tramwaje typu N13 zostaną wycofane z ruchu!
dsmjox2
dsmjox2

W stolicy zostało zaledwie 10 składów dwuwagonowych typu 13N, czyli składów starego typu, zwanych przez niektórych "parówkami" lub „kabanami”. Z ruchu mają zostać wycofane do końca roku. Tramwaje Warszawskie jeszcze nie wiedzą, jak pożegnane zostaną pojazdy, które służyły stolicy od ponad pół wieku - czytamy w portalu rynek-kolejowy.pl.

– Według stanu na dzień 30 listopada jest jeszcze 10 składów dwuwagonowych typu 13N. Dziewięć z nich wyjeżdża na ulice w ruchu liniowym, wszystkie z zajezdni Żoliborz. Na pewno do końca roku wycofamy z ruchu wszystkie tramwaju tego typu – informuje Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. __

Jak zostaną pożegnane? - Tak jak w przypadku innych tego typu wydarzeń, np. włączenia do eksploatacji pierwszego tramwaju typu 120Na, nasza spółka poinformuje o tym wydarzeniu z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym – mówi rzecznik. Dodaje też, że przynajmniej siedem wagonów zostanie zachowanych dla celów historycznych.

Tramwaje nazywane przez niektórych warszawiaków „parówkami” lub „kabanami” są wciąż trwale wpisane w miejski pejzaż. Pierwszy prototypowy wagon serii 13N trafił do Warszawy w 1959 roku. Wagon ten, jako drugi w składzie, jeszcze wciąż wozi pasażerów! Łącznie do 1969 r. dostarczono 838 wagonów.

dsmjox2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsmjox2
Więcej tematów