Trwa ładowanie...

To zdjęcie wywołało burzę w sieci. Pokazujemy, jak naprawdę wygląda warszawskie metro

"W warszawskim metrze czuję się znacznie bezpieczniej".

To zdjęcie wywołało burzę w sieci. Pokazujemy, jak naprawdę wygląda warszawskie metro
d3bmmyi
d3bmmyi

To zdjęcie z warszawskiego metra obiegło cały świat. Amerykański dziennikarz zamieścił je na Twitterze i napisał: "To jest metro w Polsce… zauważyliście coś?". Pod fotografią pojawiło się mnóstwo komentarzy. Chcemy pokazać warszawskie metro oczami mieszkańców stolicy i organizujemy akcję na Facebooku.

Post amerykańskiego dziennikarza wywołał burzę wśród internautów. Niektórych zaskoczył fakt, że w wagonie są sami biali pasażerowie. "W Polsce nie ma imigrantów" zauważył jeden z internautów, inny opublikował zdjęcie paryskiego metra. "Wolę pierwszy obrazek" skomentował.

Which one do you prefer.....

— British Resistance (@brit_resistance)

W odpowiedzi polski internauta napisał, że nasz kraj nie jest nietolerancyjny, a w Warszawa to różnorodne miasto, gdzie można spotkać obywateli Ukrainy, Niemiec, Rosji, czy Wielkiej Brytanii.
Kolejną zadziwiającą rzeczą był brak tłumów. Dla kontrastu, jeden z użytkowników opublikował zdjęcie zatłoczonego japońskiego wagonu - "Prócz tłoku jest całkiem spokojnie" napisał.

d3bmmyi

Falę zdziwienia wywołał również widok papierowych lektur- książek i gazet - czytanych przez Polaków. "Oni wciąż czytają papierowe książki?" zapytał zdziwiony Brytyjczyk.

Odzew mieszkańców

W odpowiedzi na komentarze portal wawalove.pl zorganizował akcję na Facebooku zachęcają internautów do przysyłania zdjęć z warszawskiego metra. „Chcemy pokazać, jak naprawdę wygląda warszawskie metro! Widzisz coś fajnego? Nietypowa sytuacja w metrze przykuła Twoją uwagę? A może coś Cię zdenerwowało? Podziel się zdjęciami” – brzmi treść postu.

Mieszkańcy stolicy natychmiast zareagowali. „No i spoko! dobra fota! W warszawskim metrze czuję się znacznie bezpieczniej i przyjaźniej niż w tym, którym miałam okazje jeździć we Francji, Niemczech czy Hiszpanii. I to nie jest nacjonalizm” - pisze pani Joanna. „W życiu bym nie pomyślał, że ktoś na świecie będzie miał problem z tym, że w Polsce metrem jeżdżą biali ludzie” - komentuje pan Paweł.

Inny internauta wyjaśnia „Cóż, Warszawa jest bardzo mocno zróżnicowana kulturowo. Tylko, że akurat na tym zdjęciu tego nie widać. Obcokrajowcy mogą jednak tego nie wiedzieć”. Niektórzy zwrócili uwagę na osoby czytające książki. „Mnie zaskoczyło pozytywnie, że tak duża liczba osób czyta książki w metrze. Wszędzie piszą, że Polacy nie czytają książek - a tu niespodzianka” - dodaje pani Sylwia.

d3bmmyi

Niekótrzy uważają, że zdjęcie wywołało niepotrzebną burzę w sieci. "Gdyby ktoś mnie pobił w metrze to wtedy bym nie pisał ze jest normalne metro i spokojne ale skoro tak się nie stało to dlaczego mam na sile wywoływać g**noburze? Zamiast się cieszyć, że ktoś pisze o nas dobrze to próbujemy szukać dziury w całym!" - brzmi post pod zdjęciem (pisownia oryginalna).

Internauci dzielą się również zdjęciami. Pan Marek przysłał zdjęci i podpisał je: "Zdjęcie sprzed 2 minut. Jest podobna masakra".

"Buty widmo" przesłał pan Piotr.

d3bmmyi

źródło: wp.pl

d3bmmyi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bmmyi
Więcej tematów