Trwa ładowanie...

Taniej dla mieszkańców Marek?

Strefa "Warszawa+" - nowa propozycja ZTM

Taniej dla mieszkańców Marek?
dft5eqt
dft5eqt

W Markach nie obowiązuje pierwsza strefa biletowa, przez co dojazd sporo kosztuje mieszkańców gminy. ZTM zaproponował więc Markom rozwiązanie problemu dojazdu. Roboczo nazwano ją strefą biletową "Warszawa+".

Propozycja jest następująca: bilet strefy "Warszawa+" będzie obowiązował w gminie Marki oraz w obecnej strefie pierwszej. Za to nie byłby ważny na terenie pozostałych miejscowości podwarszawskich. W nowej strefie ważne byłyby bilety jednorazowe oraz krótkookresowe obowiązujące obecnie w strefie biletowej I i II, oraz bilety długookresowe (30 i 90-dniowe) na strefę "Warszawa+".

Teraz ceny: 124 zł za bilet 30-dniowy imienny i 296 zł za bilet 90-dniowy imienny.Bilet na okaziciela kosztowałby 180 zł za 30-dniowy i 450 zł za 90-dniowy. Ulgowe bez zmian - ustawowa zniżka 50 proc. Za bilet 30-dniowy imienny w I strefie musimy obecnie zapłacić 90 zł, a za 90-dniowy imienny 220 zł. Bilety długookresowe na I i II strefę kosztują odpowiednio 156 zł i 370 zł.

Jest to dopiero propozycja ZTM-u dla Marek. Dodatkowo, na stworzenie takiej strefy muszą wyrazić zgodę miejscy radni. Jeśli projekt powiódłby się, podobne stworzono by w innych, podwarszawskich gminach. Kiedy "Warszawa+" ruszy? Na razie nie wiadomo. Rozmowy zaczną się po świętach wielkanocnych.

dft5eqt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dft5eqt
Więcej tematów