Taki będzie nowy tor łyżwiarski Stegny! Ratusz zaprezentował projekt [WIZUALIZACJE]
Wielofunkcyjny obiekt umożliwi wykorzystanie go pod kątem wielu dyscyplin sportu.
25.09.2015 08:00
Podstawową zmianą jest planowana budowa zadaszenia oraz zupełnie nowego obiektu, mającego docelowo spełniać funkcje usługowe i administracyjne. Całość zostanie ujęta w formie połączonej bryły, która stworzy nowoczesny kompleks sportowy.
- To bardzo potrzebna inwestycja. Modernizacja toru łyżwiarskiego Stegny pozwoli na całoroczne wykorzystanie toru zarówno przez warszawskie dzieci i młodzież, jak i dorosłych uprawiających sport rekreacyjnie – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy – Jednocześnie z zadaszonego obiektu będą mogli korzystać również sportowcy zawodowi - dodała.
Nowy tor łyżwiarski Stegny, dzięki swoim parametrom będzie umożliwiał organizację zawodów o randze międzynarodowej w takich dyscyplinach jak: łyżwiarstwo szybkie, short-track, łyżwiarstwo figurowe, hokej na lodzie i curling.
- Dzięki zadaszeniu toru łyżwiarskiego Stegny stworzymy w Warszawie Centrum Sportów Lodowych oraz Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego – zapowiedział Minister Sportu i Turystyki Adam Korol. - Nasi sportowcy będą mogli przygotowywać się do największych imprez , w tym zimowych igrzysk olimpijskich, na zgrupowaniach w Polsce. Usprawnimy też system szkolenia młodzieży, która będzie mogła trenować przez 6-7 miesięcy w roku w znakomitych warunkach.
Wśród dodatkowych pomieszczeń w obiekcie znajdą się m.in. sala gimnastyczna, sauny, jacuzzi, miejsce do odnowy biologicznej oraz całe zaplecze dla uprawiania letnich dyscyplin sportu. Wokół toru łyżwiarskiego zbudowana zostanie bieżnia. Lodowisko będzie miało wymienną nawierzchnię, co umożliwi dostosowanie jej poza sezonem łyżwiarskim do rozgrywek koszykówki czy piłki ręcznej. Nowy tor Stegny pomieści dokładnie 6259 widzów , z czego 258 w standardzie VIP.
Zmodernizowany obiekt stanie się pierwszym zadaszonym, tego typu torem w Polsce. Przypomnijmy, że decyzja o przebudowie zapadła w połowie 2014 roku. Dziś ratusz zaprezentował szczegółowe wizualizacje tej inwestycji. Jej szacunkowy koszt to ok. 160 mln zł.
Przeczytajcie też: Warszawa zostanie Zieloną Stolicą Europy w 2018 roku?