Trwa ładowanie...

Tak będzie wyglądał Park im. J. Polińskiego! [WIZUALIZACJE]

Tak będzie wyglądał Park im. J. Polińskiego! [WIZUALIZACJE]
dfdvgz3
dfdvgz3

Wczoraj na spotkaniu z mieszkańcami pracownia Czuba Latoszek przedstawiła koncepcję architektoniczną rewitalizacji Parku im. Józefa Polińskiego, znajdującego się na Grochowie , w kwartale ulic: Garwolińskiej, Szaserów, Kobielskiej i drogi wewnętrznej łączącej ul. Szaserów z Prochową - kilka kroków od Ronda Wiatraczna .

Mieszkańcy mieli okazję wypowiedzieć się w dyskusji na temat spornych kwestii takich jak: potrzeba grodzenie, lokalizacji wybiegu dla psów, rozmieszczenie wejść czy użytej nawierzchni na alejkach parkowych - czytamy na stronie internetowej www.twoja-praga.pl .

dfdvgz3

Jest to jeden z parków praskich znajdujących się w ciągu łączącym lasy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i Las Rembertowski poprzez Rezerwat Olszynki Grochowskiej, Park im. J. Szypowskiego „Leśnika”, Park Obwodu AK Praga, Park Skaryszewski, z terenami otwartymi, powiązanymi bezpośrednio z doliną Wisły - błoniami otaczającymi Stadion Narodowy, Portem Praskim, oraz parkami: Praskim i Ogrodem Zoologicznym .

Jak czytamy na stronie projektanta, głównym celem koncepcji jest wykreowanie przestrzeni, która będzie pełniła funkcję społeczną, rekreacyjną i przyrodniczą, a w minimalnym tylko stopniu-tranzytową. W strefie zewnętrznej powstaną place wejściowe z obiektami kubaturowymi, połączone ze sobą chodnikami oddzielonymi od parku trawnikiem i żywopłotem. Wokół parku posadzone będą wysokie drzewa oraz krzewy. We wnętrzu powstaną łąki do swobodnej rekreacji i organizacji imprez plenerowych. Na samym środku powstanie polana z placem zabaw dla dzieci oraz wiatą i stolikami. W trójkącie przecinających się trzech alei zasadzone zostaną nowe drzewa.

Do tego pawilony ze stali szkła i drewna, gdzie powstanie kawiarnia z ogródkiem i lokalny klub-galeria. Jest też pomysł, aby przy budynku kawiarni powstało pole do gry w boule. Wzdłuż granicy wschodniej i południowej zbudowany będzie „park psi ” – wydzielony żywopłotami, częściowo zadrzewiony teren służący wyprowadzaniu psów i rekreacji z altaną dającą schronienie przed deszczem, oświetleniem, ławkami i kranem ogrodowym.

To nie koniec atrakcji - będzie również przygodowy plac zabaw dla starszych dzieci i młodzieży, wyposażony w zabawki linowe rozstawione w otoczeniu istniejących drzew; zaproponowano* też drugi plac do gry w boule, ew. wariantowo – szachy ogrodowe, lub minigolfa*.

Planowana od kilku lat rewitalizacja parku im. Józefa Polińskiego będzie największą inwestycją realizowaną ze środków dzielnicy Praga Południe w tym roku. Prace mają się rozpocząć w połowie 2014 roku i potrwają do 2015 roku. Koszt - 10 mln zł.

dfdvgz3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfdvgz3
Więcej tematów