Trwa ładowanie...

Sztab wyborczy Jakiego. Zobacz ekipę kandydata PiS na prezydenta Warszawy

W sztabie Patryka Jakiego jest m.in. marszałek Senatu, Stanisław Karczewski i Michał Grodzki. Szefem sztabu wyborczego został Oliwer Kubicki, menadżer, politolog.

Sztab wyborczy Jakiego. Zobacz ekipę kandydata PiS na prezydenta WarszawyŹródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stępień
d4csbji
d4csbji

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy w niedzielę zaprezentował sztab wyborczy. - Polska zasługuje na to, żeby na 100-lecie odzyskania niepodległości mieć uczciwą stolicę. I o to będziemy walczyć - zadeklarował Jaki.

Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu - Szef komitetu poparcia.

- Chciałem bardzo serdecznie podziękować i jestem dumny z tego, że zaproszenie do sztabu przyjął pan marszałek Stanisław Karczewski, który będzie szefem komitetu mojego poparcia.To dla mnie duże wyróżnienie - zaznaczył kandydat.

d4csbji

Marszałek Karczewski tłumaczył podczas konferencji, że Warszawa oczekuje i potrzebuje zmiany. - Rafał Trzaskowski to kontynuacja rządów PO i Hanny Gronkiewicz-Waltz. Warszawa potrzebuje ambitnego prezydenta, uczciwego prezydenta, bardzo pracowitego prezydenta i prezydenta, który jest blisko ludzi. Takim właśnie kandydatem jest min. Patryk Jaki - powiedział marszałek. Dodał, że praca Patryka Jakiego w komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji "jest gwarantem tego, że jako prezydent nie dopuści w przyszłości do jakichkolwiek malwersacji, nieprawidłowości, nieuczciwości w ratuszu".

Oliwer Kubicki, menadżer, politolog - Szef Sztabu Wyborczego.

- Kubicki tym samym zrezygnował ze swojej dotychczasowej funkcji rzecznika komisji weryfikacyjnej. Jest to człowiek o największych zdolnościach organizacyjnych wśród ludzi, których znam - powiedział Jaki.

Natomiast Oliwer Kubicki przekonywał, że są osobami w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami: w administracji, w biznesie i w organizacjach pozarządowych.- Podobnie do Warszawy, która powinna być otwarta, tak my jesteśmy otwarci, dlatego zapraszam do współpracy wszystkich tych, którym na sercu leży rozwój Warszawy, rozwój naszej stolicy. Chcemy pozyskiwać talenty, które później będą mogły pracować z nami w warszawskim ratuszu - zachęcał. Dodał, że "Warszawa jest terenem trudnym dla naszego środowiska politycznego, ale jesteśmy przekonani, że ciężka praca, którą rozpoczęliśmy jakiś czas temu, przyniesie efekty".

d4csbji

Michał Grodzki, burmistrz Bemowa - Zastępca Szefa Sztabu. Infrastruktura.

Wojciech Zabłocki, burmistrz Pragi Północ - Zastępca Szefa Sztabu. Żłobki, przedszkola.

Jacek Ozdoba, prawnik, samorządowiec - Rzecznik prasowy. Smog, Gospodarka odpadami.

- Komunikacja to jedna z najważniejszych rzeczy, jaką powinien podejmować świat polityki. Zapowiedział gotowość odpowiedzi na każde pytanie, ponieważ w jego mniemaniu "polityka to świat, w którym uczciwość i przejrzystość powinny być na pierwszym miejscu - zadeklarował Ozdoba.

d4csbji

Katarzyna Wanat, działacz społeczny - Sprawy młodzieży.

*Paweł Lisiecki, poseł na Sejm RP, samorządowiec * - Mieszkalnictwo, sprawy socjalne.

- Warszawa potrzebuje zmiany w podejściu do mieszkańców i środków finansowych. To co było do tej pory powinniśmy zdecydowanie odrzucić. Powinniśmy wyjść do mieszkańców, do warszawiaków po to, aby wraz z nimi współtworzyć Warszawę. Do tej pory ekipa w warszawskim ratuszu była dość szczelnie zamknięta, odseparowana od warszawiaków. De facto otwarta tylko na wąskie grupy interesu. To trzeba zmienić - obiecał Lisiecki.

*Dr. Błażej Pobożny, nauczyciel akademicki * - Szef Zespołu Programowego. Oświata, szkolnictwo wyższe.

d4csbji

Oskar Hejka, menadżer, samorządowiec - Smart City. Biznes, przedsiębiorcy.

Michał Szpądrowski, samorządowiec - Skarbnik. Bezpieczeństwo.

Michał Prószyński, politolog, samorządowiec - Struktury. Wolontariat.

Katarzyna Kostyra, samorządowiec, politolog-filolog - Sprawy kobiet i rodziny.

Zobacz także: Armagedon na ulicach Warszawy. Korek ciągnie się na kilka kilometrów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4csbji
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4csbji
Więcej tematów