Szpital przy Lindley'a po remoncie
W placówce będą prowadzone badania naukowe
06.09.2012 | aktual.: 05.06.2018 15:50
Budynek Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus zachował swoją 111-letnią elewację, za to w środku wszystko, poza pięknymi, krętymi schodami poddanymi renowacji, jest nowe. Modernizację wykonano w ramach realizowanego od 2010 r. projektu, który ma na celu stworzenie ośrodka diagnostyki oraz leczenia choroby zakrzepowo-zatorowej.
Dzięki środkom Funduszu Nauki i Technologii Polskiej zakupiono między innymi najnowocześniejszy w kraju cyfrowy angiograf, który umożliwi prowadzenie zaawansowanych badań dotyczących patofizjologii krążenia płucnego. W Klinice Chorób Wewnętrznych i Kardiologii, podlegającej Warszawskiemu Uniwersytetowi Medycznemu jest 39 łóżek, w tym 8 łóżek Intensywnej Opieki Kardiologicznej. Rocznie w ośrodku leczy się ponad 2000 pacjentów, w tym ponad 150 z ostrą zatorowością płucną. Klinika jest ośrodkiem referencyjnym w leczeniu tego schorzenia, prowadzi badania naukowe, współpracuje z wiodącymi ośrodkami europejskimi. Za dużym międzynarodowym znaczeniem Ośrodka przemawia również współautorstwo kierownika Kliniki prof. Piotra Pruszczyka aktualnych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego dotyczących diagnostyki i leczenia zatorowości płucnej. Zalecenia te zostały zaakceptowane przez narodowe towarzystwa kardiologiczne i są obecnie obowiązujące w krajach Unii Europejskiej.
Remont i rozbudowa budynku kliniki była możliwa dzięki środkom uzyskanym z Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, jak również dzięki wsparciu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i inicjatywy dyrekcji szpitala.
...........................................................................................................................................................................
Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus przy ul. Lindley'a w Warszawie udziela ambulatoryjnych i stacjonarnych, wysokospecjalistycznych świadczeń w zakresie opieki zdrowotnej, w ramach specjalności reprezentowanych przez kliniki, oddziały, zakłady i poradnie szpitalne. W szpitalu znajdują się 683 łóżka. to nowocześnie wyposażona placówka, której wizytówką jest wysoko wykwalifikowana kadra medyczna. Udzielanie świadczeń zdrowotnych łączy z działalnością naukową i dydaktyczną. Tu kształcą się studenci i lekarze rezydenci.
Szpital jest wiodącą placówką w medycynie transplantacyjnej i urazowej, szczególnie urazów wielonarządowych, włącznie z jatrogennymi. Wyróżnia się doskonałymi wynikami leczenia stanów do niedawna nieuleczalnych i opornych na leczenie, a związanych z istotną poprawą jakości życia i sprawności pacjenta. Placówka opiera leczenie pacjentów na modelu medycyny interdyscyplinarnej i zintegrowanej.
W tym Szpitalu dokonano 26 stycznia 1966 r. pierwszego przeszczepu nerki.