Trwa ładowanie...

Szpital Bielański bogatszy o dwa nowe oddziały

Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki wygospodarowaniu powierzchni, w istniejących skrzydłach placówki

Szpital Bielański bogatszy o dwa nowe oddziały
d1b5wrh
d1b5wrh

Pacjenci już przebywają na nowych oddziałach: Internistycznym oraz Chirurgii Naczyniowej. Pierwszy z nich znajduje się na I piętrze budynku i łącznie liczy 21 łóżek. Drugi natomiast rozmieszczony jest w budynku F oraz nowonadbudowanej części G, w której mieści się tzw. część łóżkowa. Oddział Chirurgi Naczyniowej składa się 15 łóżek, izolatki, hybrydowej sali zabiegowej oraz pooperacyjnej.

- Dla warszawiaków dobrą wiadomością jest zwłaszcza powstanie nowego Oddziału Wewnętrznego. Mamy w mieście ciągle deficyt łóżek internistycznych, choć te wskaźniki poprawiają się. Każda koncepcja poszerzenia bazy szpitalnego leczenia internistycznego i możliwość jej finansowania, przy jednoczesnej poprawie standardu świadczonych usług, jest dla stolicy ważna. – powiedziała na otwarciu Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas wizyty w szpitalu .

W uroczystości oddania do użytku nowej inwestycji, oprócz Prezydent Warszawy wzięli też udział m.in. dyrektor szpitala Dorota Gałczyńska i wiceminister zdrowia Beata Małecka-Libera. Sam Szpital Bielański otrzymał certyfikat akredytacyjny, poświadczający najwyższe standardy leczenia i opieki nad pacjentem.

Całkowity koszt remontu i wyposażenia oddziałów wyniósł 4 mln zł i został sfinansowany ze środków m. st. Warszawy.

d1b5wrh
d1b5wrh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b5wrh
Więcej tematów