Trwa ładowanie...

Supernowoczesny szpital dziecięcy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego już otwarty

Placówka przyjmuje pierwszych małych pacjentów.

Supernowoczesny szpital dziecięcy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego już otwarty
dx3kmfi
dx3kmfi

Oficjalne otwarcie miało miejsce 28 września, a wzięli w nim udział m.in. premier Ewa Kopacz, marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, dyrektor placówki Robert Krawczyk, Prorektor WUM prof. Marek Kulus, pracownicy uczelni oraz studenci. Nowa siedziba Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego mieści się przy Żwirki i Wigury 63 A.

- 10 stycznia 2012 roku wmurowywaliśmy Kamień Węgielny. Wielu z Państwa było wówczas z nami i jest dzisiaj. To początek nowej ery w historii Szpitala , który od ponad 100 lat służy najmłodszym pacjentom, ważna data w dziejach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ale także wielka radość dla polskiej pediatrii, dzieci i ich opiekunów. Dzisiaj ziszczają się marzenia społeczności akademickiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego o powstaniu Szpitala dla dzieci na miarę XXI wieku. Do historii przechodzą lecznice dziecięce przy ul. Marszałkowskiej i Działdowskiej, które przez dziesięciolecia służyły najmłodszym Warszawiakom – mówił podczas wystąpienia prof. Marek Krawczyk.

W szpitalu oprócz pomocy medycznej udzielanej małym pacjentom , będą prowadzone badania naukowe i proces kształcenia przyszłych lekarzy pediatrów. W placówce znajduje się 535 łóżek, w tym 453 pediatrycznych, 37 neonatologicznych. Siedziba będzie docelowo zawierać aż 28 jednostek, w tym np. Klinikę Neonatologii oraz Położnictwa i Perinatologii. W szpitalu znajdują się już m.in. sale zabiegów endoskopowych, Pracownia Elektrofizjologii i Angiografii oraz Blok Operacyjny.

Placówka ma 8 kondygnacji, posiada też parking wielopoziomowy na blisko 400 pojazdów. Na dachu obiektu znajduje się lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Koszt budowy i wyposażenia szpitala wyniósł ok. 550 mln złotych.

dx3kmfi
dx3kmfi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx3kmfi
Więcej tematów