Trwa ładowanie...

Sukces studentów Politechniki w USA. Zdobyli 9 nagród na zawodach samolotów bezzałogowych

Powtórzyli swój sukces z 2013 roku.

Sukces studentów Politechniki w USA. Zdobyli 9 nagród na zawodach samolotów bezzałogowych
dhcpqju
dhcpqju

Spektakularny sukces Zespołu SAE Aero Design Politechniki Warszawskiej na zawodach samolotów bezzałogowych w USA.*Doskonałym wynikiem zakończyły się zawody SAE Aero Design WEST 2016. Studenci z Koła Naukowego SAE Aerodesign z Politechniki Warszawskiej odnieśli zwycięstwo we wszystkich trzech klasach samolotów, zdobywając 9 z 13 nagród i zostawiając w tyle ponad 70 drużyn z całego świata.*

Zawody SAE Aero Design WEST 2016 odbyły się w dniach 22-24 kwietnia w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych. Konkurs polegał na samodzielnym zaprojektowaniu i zbudowaniu zdalnie sterowanych samolotów o jak największym udźwigu, zaprezentowaniu ich przed komisją sędziowską oraz wykonaniu lotów. Zmagania odbywały się w trzech kategoriach, a nasi studenci brali udział każdej z nich: Micro Class Awards – samolot Skylark, Regular Class Awards – samolot Dragonfly, Advanced Class Awards – samolot Baccarat.

W konkursie oceniany jest proces projektowania, prezentacja techniczna oraz zdolności lotne wszystkich konstrukcji. Inwencję twórczą studentów ogranicza regulamin, który precyzyjnie określa niektóre z parametrów geometrycznych, masowych czy technologicznych. Co roku ulega on zmianie, co zmusza konstruktorów do projektowania samolotów od nowa.

Studenci z Warszawy powtórzyli swój sukces z 2013 roku, kiedy również zdobyli trzy pierwsze miejsca. Pozostają jedynym zespołem w historii zawodów, który tego dokonał. Podczas przygotowań do zawodów zyskują niezbędne doświadczenie w projektowaniu i budowie konstrukcji kompozytowych. Ich samoloty wzbudzają podziw wśród sędziów, których większość to przedstawiciele największy koncernów lotniczych na świecie.

dhcpqju

Na trzecim stopniu podium w klasie Advanced stanęła inna Polska drużyna - ILK AGH z Krakowa.

dhcpqju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhcpqju
Więcej tematów