Trwa ładowanie...

Studentka SGGW Księżniczką Mleka 2016

Organizatorem konkursu był m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Studentka SGGW Księżniczką Mleka 2016
d2ag19s
d2ag19s

Projekt Królowa Mleka ma na celu propagowanie zdrowego żywienia oraz właściwego stylu życia. Triumfatorka staje się ambasadorką branży mleczarskiej, a jej zadaniem jest na przykład popularyzacja produktów mlecznych oraz promowanie wiedzy dotyczącej ich walorów.

Tytuł królowej zdobyła Agnieszka Zaborska, doktorantka Towaroznawstwa i Przetwórstwa Surowców Zwierzęcych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Jednak koronę Księżniczki Mleka 2016 Anna Szkaradzińska, studentka technologii żywności w warszawskiej SGGW. Drugie wyróżnienie organizatorzy zdecydowali się przyznać Joannie Pyś, studiującej identyczny kierunek na Uniwersytecie Przyrodniczym w Krakowie.

O miano Królowej Mleka mogły ubiegać się młode, dobrze wykształcone Polki . Dodatkowym warunkiem była łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi, ponieważ jedną z misji jest również edukacja najmłodszych w tym obszarze. Tegoroczne wyróżnienia zostały przyznane podczas targów Mleko-Expo. Warto podkreślić, że konkurs ma długą tradycję w wielu państwach świata w tym np. Niemczech czy Stanach Zjednoczonych. W naszym kraju jest on organizowany od dwóch lat i ma być jedną z promocyjnych gałęzi wsparcia dla przemysłu mleczarskiego.

d2ag19s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ag19s
Więcej tematów