Trwa ładowanie...

Stołeczni strażnicy ratują aleksandrettę. Egzotyczny ptak czeka na właściciela

Do Ptasiego Azylu w stołecznym Ogrodzie Zoologicznym trafiła piękna papuga, którą opieką otoczyli strażnicy z Ekopatrolu. Ptak musiał wymknąć się hodowcy i nie mógł znaleźć drogi powrotnej do domu.

Aleksandretta obrożna zagubiła się na klatce schodowej kamienicy przy ulicy Mokotowskiej. Strażnicy przewieźli ptaka do azylu w ogrodzie zoologicznym (Straż Miejska) Aleksandretta obrożna zagubiła się na klatce schodowej kamienicy przy ulicy Mokotowskiej. Strażnicy przewieźli ptaka do azylu w ogrodzie zoologicznym (Straż Miejska)
d4lwsjp
d4lwsjp

Aleksandretta obrożna, średnia papuga powszechna w domowych hodowlach, znalazła się w tajemniczy sposób na klatce schodowej domu w Śródmieściu. Nie zginęła nikomu z lokatorów tej kamienicy.

Do siedziby IV Oddziału Straży Miejskiej zagubionego ptaka przyniósł mężczyzna, który zaniepokoił się dziwnym i niespodziewanym rezydencie na klatce domu przy ulicy Mokotowskiej. Najprawdopodobniej po ucieczce zdezorientowana papuga poszukiwała schronienia przed chłodem. Rekonesans po sąsiadach wykazał, że zguba musiała pokonać długą drogę, bo nikt w okolicy się do niej nie przyznał.

Ptak, jak informują strażnicy stołeczni, nie wygląda na schorowanego lub zaniedbanego. Być może w podróż krajoznawczą wyruszył właśnie z nadmiaru energii i wrażeń, nie mając świadomości, że odszukanie drogi powrotnej do bezpiecznej własnej klatki może okazać się trudne.

W Ptasim Azylu aleksandretta obrożną przeszła w piątek badania. Czeka ją kwarantanna. Niewykluczone, że wkrótce odnajdzie się właściciel.

d4lwsjp

Takie przypadki papuzich zaginione więc to powszechne zdarzenia. Niezwykle często lokalne grupy w mediach społecznościowych przekazują ogłoszenia o znalezieniu lub poszukiwaniu tych ptaków.

Stołeczni strażnicy ratują aleksandrettę. Egzotyczny ptak czeka na właściciela w Ptasim Azylu

Ich ucieczki nie zawsze kończą się powrotem pod ludzką opiekę. Już teraz zdarza się, że próbują one przetrwać na wolności.

Aleksandretty są w Polsce. Odnotowano już pierwszy wolny lęg tego gatunku. Przytrafiło się to w Nysie. Południe Polski jest jednak nieco cieplejszym obszarem i czasem zimy nie przynoszą ostrych mrozów, więc przetrwanie gatunku jest możliwe.

Dużo aleksandrett można też spotkać w Berlinie. To nie tylko uciekinierzy z hodowli, ale także ptaki, które z powodu ocieplenia klimatu wybierają ekspansję na Zachód. Te migrujące osobniki łatwo poznać po znacznie mniej atrakcyjnym umaszczeniu - hodowcy wybierają ptaki, które mają pióra w intensywnych, egzotycznych barwach. Papug o nieco mniej jaskrawych piórach pojawiać się może w Polsce z roku na roku coraz więcej.

Wielkie kratery w Rosji. Badacze odkrywają jeden po drugim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lwsjp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lwsjp
Więcej tematów