Trwa ładowanie...

Stołeczni radni PiS: Ratusz i Rafał Trzaskowski nie mają pomysłu, jak walczyć z kryzysem

- Po awarii „Czajki” Rafał Trzaskowski zapowiedział dziś awarię całej Warszawy i katastrofę inwestycyjną - powiedział wiceszef MSWiA i stołeczny radny PiS Błażej Poboży podczas środowej konferencji prasowej.

Warszawa. Radni PiS odnieśli się do zapowiedzi Rafała TrzaskowskiegoWarszawa. Radni PiS odnieśli się do zapowiedzi Rafała TrzaskowskiegoŹródło: East News, fot: Mateusz Grochocki
dlw47ru
dlw47ru

Radni PiS ocenili, że ratusz i Rafał Trzaskowski nie mają pomysłu jak walczyć z kryzysem.

Jak zauważył Poboży, dzisiejsze zapowiedzi prezydenta stolicy to jego kapitulacja w obliczu wyzwań, jakie stoją przed Warszawą w perspektywie zbliżającego się kryzysu.

dlw47ru

Poboży ocenił przy tym, że „zapaść inwestycyjna, którą dziś zapowiedział Rafał Trzaskowski, ma swoje źródła w polityce PO, która w Warszawie rządzi już czwartą kadencję”.

- W związku z tym PO ponosi wyłączną odpowiedzialność za kondycję w wymiarze infrastruktury, inwestycji w mieście – wskazał.

Poboży odniósł się też do inwestycji odtworzeniowych, „w obszarze szeroko rozumianej infrastruktury, która wymaga naprawy”. Radny zwrócił uwagę, że to oznacza, że „bez pieniędzy rządu, ponieważ przez lata nie naprawiano określonych inwestycji – dziś nie dałoby się tego zrobić”.

- Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości jak wyglądałaby Warszawa bez pomocy rządu, wystarczy wspomnieć dwukrotną na przestrzeni ostatniego roku awarię oczyszczalni „Czajka”. Gdyby nie pomoc rządu Warszawa byłaby dziś w jeszcze większym kryzysie, nie tylko inwestycyjnym, ale sięgającym szeregu innych obszarów – mówił radny.

dlw47ru

Radny PiS Maciej Binkowski przypomniał, że „w dniu wczorajszym obchodziliśmy Europejski Dzień bez Samochodu”. - Dziś pan prezydent potwierdził najczarniejsze scenariusze, przecieki medialne odnoszące zwijania absolutnie kluczowych inwestycji w komunikację publiczną w Warszawie. Nie będzie tramwaju na Gocław, nie będzie odtworzenia torowiska na Kasprzaka, nie będzie w najbliższej perspektywie połączenia Woli, Odolan z Ochotą i Wilanowem. To są absolutnie kluczowe inwestycje dla Warszawy w celu zapewnienia poprawy jakości komunikacji. Inwestycje zapowiadane od wielu lat – wymieniał Binkowski.

Radny przypomniał, że „nie tak dawno w kampanii prezydenckiej pan prezydent Trzaskowski ogłaszał wielki sukces – podpisanie ze spółkami kolejowymi kontraktu za 2 mld zł, które przewidywały budowę tunelu tramwajowego pod Dworcem Zachodnim”. - W obecnej sytuacji, dzisiejszych informacji w najbardziej optymistycznym wariancie ten tunel będzie stał ileś lat pusty. W najbardziej pesymistycznym do tej inwestycji w ogóle nie dojdzie, stracimy taką możliwość na całe dziesięciolecia – wyjaśnił Binkowski.

Do konferencji radnych PiS odniosła się na Twitterze rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

- Radni Poboży i Binkowski dobrze wiedzą, że syt. finansów w Warszawie to efekt pandemii + polityki rządu uderzającej w samorządy. Warszawa straciła już 900 mln zł po zmianach ws. odpadów, 800 mln na zmianach w PIT. Subwencja oświatowa nie pokrywa połowy wydatków miasta na oświatę – napisała Gałecka na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlw47ru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlw47ru
Więcej tematów