Trwa ładowanie...

Stawy w Ogrodzie Saskim i Parku Ujazdowskim bez wody

Razem z ostatnią kroplą wody na dno stawów weszli robotnicy, którzy zabrali się za czyszczenie

Stawy w Ogrodzie Saskim i Parku Ujazdowskim bez wody
d49op9x
d49op9x

Parkowe stawy zostały skierowane do gruntownego oczyszczenia. Trwa sprzątanie zbiorników wodnych w parkach, którymi opiekuje się Zarząd Oczyszczania Miasta.

Woda spuszczona została m.in. ze stawu w Ogrodzie Saskim. Opróżnienie tego zbiornika o powierzchni 2 tys. m² trwało kilka dni. Razem z ostatnią kroplą wody na dno stawu weszli robotnicy, którzy zabrali się za czyszczenie. Taczkami wywozili namuł, czyli osad pozostawiony przez kaczki i ich pokarm. Do oczyszczonego stawu napuszczana jest świeża woda.

Bez wody jest tez chwilowo staw w Parku Ujazdowskim. Jego czyszczenie zakończy się w przyszłym tygodniu, ponieważ kamieniste dno wydłuża czas pracy. Kiedy nagrzeje się świeża woda, do stawu wpuszczone będą amury, tołpygi i karpie koi. Staw w Parku Ujazdowskim ma powierzchnię 6 tys. m², a jego głębokość to 1,60 m.

d49op9x

Wielkie porządki trwają również w Kanale Piaseczyńskim położonym w pobliżu Zamku Ujazdowskiego - ulubionym miejscu kaczek krzyżówek, łysek i mew. Na jego dnie pracują ekipy sprzątające. Widłami i łopatami wydobywają zalegający w kanale muł i wodorosty.

W tym tygodniu rozpoczęto nawadnianie po zimie stawu na Polu Mokotowskim . Ogromny zbiornik, który ma powierzchnię około 1,5 ha m², napełniać będzie się przez około miesiąc.

Z kolei dno stawu w parku Fosa i Stoki Cytadeli popękało i woda pojawi się w zbiorniku po załataniu bruzd.

Przed pracownikami ZOM jeszcze czyszczenie i przygotowanie do włączenia kaskady w parku Skaryszewskim oraz najokazalszego parkowego wodotrysku – Fontanny Wielkiej Henryka Marconiego usytuowanej w sercu Warszawy, czyli w Ogrodzie Saskim. Oba obiekty mają zostać uruchomione jeszcze przed Wielkanocą.

d49op9x
d49op9x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49op9x
Więcej tematów