Starówka w ogniu - opowieści powstańcze (SPACER)
Jak warszawiacy starali się przetrwać straszny czas wojny, nie tracąc, mimo wszystko, poczucia humoru? Ile mamy w Warszawie kolumn Zygmunta? Czy zupa „plujka” była ulubionym daniem warszawiaków?
Jak warszawiacy starali się przetrwać straszny czas wojny, nie tracąc, mimo wszystko, poczucia humoru? Ile mamy w Warszawie kolumn Zygmunta i czy gąsienica niemieckiego czołgu ma coś wspólnego ze zburzeniem warszawskiej katedry? Czy zabawa w wojnę jest dobrym zajęciem dla małych chłopców oraz skąd „morowe panny” brały białe bluzeczki?
Zobacz także: Zginęła 70 lat temu. Dała twarz*warszawskiej Syrence!*
W najbliższą niedzielę spacer "Starówka w ogniu - opowieści powstańcze". Poznamy historię małego „Jędrka”, który zdobywał dla powstańców chleb „dźwiękowiec”, powiemy czy zupa „plujka” była ulubionym daniem warszawiaków i jak to się stało, że zabawkowa lokomotywa została ważnym eksponatem Muzeum Powstania Warszawskiego - mówią organizatorzy - Zapraszamy Warszawskich Odkrywców - czyli wszystkie dzieciaki, również te duże!
Spacer rozpocznie się pod wieżą widokową przy kościele św. Anny, 10 sierpnia (niedziela) o godzinie 11:00Obowiązują zapisy: mail na adres warsztaty@fundacjaroro.org
W tytule proszę wpisać: „Starówka w ogniu”, oraz podanie imienia i wieku dziecka. Na spacery zapraszamy dzieci w wieku 5–14 lat. Liczba miejsc ograniczona. Spacer jest bezpłatny.