Trwa ładowanie...

Stacja Warszawa Stalowa już w 2017 roku

Remonty, dodatkowe tory i nowe stacje - duże plany Polskich Linii Kolejowych

Stacja Warszawa Stalowa już w 2017 roku
d1565ww
d1565ww

Lepsze połączenia kolejowe z Warszawy do Ożarowa, Sulejówka, Rembertowa i Mińska Mazowieckiego zapowiadają Polskie Linie Kolejowe. W Warszawie pojawi się również nowa stacja – Warszawa Stalowa. Pierwsze prace ruszą już w 2017 roku.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały w piątek umowę, która pozwoli na przebudowę stacji na trasie Ożarów – Warszawa Gdańska – Mińsk Mazowiecki. - Projekt pozwoli na zwiększenie przepustowości pociągów jadących do Warszawy, zwłaszcza w godzinach szczytu - mówi WawaLove.pl Maciej Dutkiewicz z zespołu prasowego PLK SA.

Więcej połączeń w godzinach szczytu

PLK zaplanowały przebudowę czterech stacji – w Ożarowie Mazowieckim, Sulejówku Miłosnej, Mińsku Mazowieckim i w Rembertowie. W Dębem Wielkim, gdzie jest tylko przystanek, powstanie stacja, gdzie będą mogły wyprzedzać się pociągi. Przebudowa stacji będzie polegała m.in. na wymianie rozjazdów, co zapewni wyższą prędkość pociągów. Roboty obejmą również modernizację systemów sterowania ruchem kolejowym oraz budowę dodatkowych torów pozwalających zmienić kierunek pociągu na końcowej stacji. Pozwoli to uruchamiać częstsze lub zupełnie nowe połączenia np. ze stacji Sulejówek Miłosna i z Ożarowa Mazowieckiego. Dzięki temu przewoźnicy będą mogli zwiększyć liczbę połączeń kolejowych do stolicy w godzinach szczytu.

Nowy przystanek – Warszawa Stalowa

Nowy przystanek powstanie w pobliżu wiaduktu kolejowego nad ulicą Radzymińską na torach biegnących z Rembertowa do stacji Warszawa Gdańska. O planach powstania tej stacji pisaliśmy już w lutym . Priorytetem będzie zapewnienie pasażerom jak najwygodniejszej drogi dojścia do przystanków komunikacji miejskiej i do planowanej stacji metra . Jak powiedział WawaLove.pl rzecznik PLK, nowa stacja będzie miała blisko 400 mterów i dwa główne wyjścia - jedno prowadzić będzie bezpośrednio na ul. Radzymińską, drugie na Stalową (mniej więcej tam, gdzie obecnie stoi supermarket Tesco)
. Nowy przystanek powstanie w pobliżu wiaduktu kolejowego nad ulicą Radzymińską, na torach biegnących z Rembertowa do stacji Warszawa Gdańska.

8 mld zł na inwestycje kolejowe

Wykonawca, Konsorcjum firm IDOM Ingenieria y Consultoria Lider oraz IDOM Inżynieria Architektura i Doradztwo Sp. z o.o. - Partner - z którym PLK podpisały umowę wartą 778 tys. zł przygotuje w ciągu roku szczegółową dokumentację potrzebną do realizacji tego zadania. Następnym krokiem ku inwestycji usprawniającej ruch kolejowy w stolicy będzie wybór wykonawcy, który w trybie „zaprojektuj i zbuduj” zrealizuje zadanie. - Rozpoczęcie prac zaplanowano na rok 2017 - mówi Dutkiewicz.

d1565ww

Przebudowa stacji na trasie Ożarów – Warszawa Gdańska – Mińsk Mazowiecki jest jedną z kilku zaplanowanych inwestycji, które usprawnią aglomeracyjny ruch kolejowy w stolicy. Prace obejmą trzy linie obwodowe oraz na linię średnicową. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w latach 2014 – 2020 w aglomeracji warszawskiej przeznaczą 8 mld zł na inwestycje kolejowe.

d1565ww
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1565ww
Więcej tematów