Trwa ładowanie...

Spotkanie miłośników klasycznych samochodów

13-14 maja w podwarszawskim Nadarzynie IV Targi Oldtimer Warsaw Show

Spotkanie miłośników klasycznych samochodów
d4pawwo
d4pawwo

– największa tego typu impreza w Europie Środkowowschodniej

Na terenie Ptak Warsaw Expo pojawi się ponad tysiąc zabytkowych pojazdów – począwszy od tych z lat 20-tych i 30-tych XX wieku, poprzez samochody używane w czasie II Wojny Światowej, klasyki z lat 50-tych i 60-tych, na legendach PRL-u kończąc.

Niewątpliwą atrakcją będą m.in. Mercedesy Cabrio z 1939 i 1940 roku. Oprócz nich na Oldtimer Warsaw Show będzie można podziwiać np. Bentleya R-Type z 1955 czy Jaguara E-Type z 1969 roku. Wartość wszystkich wystawianych pojazdów to kilkadziesiąt milionów złotych.

Aukcja zabytkowych samochodów

Tyle, że samo oglądanie takich samochodów szybko mogłoby się znudzić. Dlatego organizatorzy czwartej edycji targów, zaplanowali szereg dodatkowych atrakcji. Odwiedzający z nieco bardziej zasobnym portfelem, będą mogli wziąć udział w największej w Polsce aukcji samochodów zabytkowych. W zeszłym roku najdroższy pojazd kosztował półtora miliona złotych. W tym – rekord ma zostać pobity.
Odrobinę taniej będzie z pewnością na giełdzie, która jawi jako się jako prawdziwy hit. Zarówno dla kupujących, jak i sprzedających, a także dla niezdecydowanych, lecz szukających dobrej inspiracji – to może być jedyna okazja, by upolować prawdziwe rarytasy. Z kolei w strefie renowacji będzie można poznać tajniki wydobywania blasku ze starych aut, w trakcie pokazów cynowania, lakierowania i tapicerowania.

d4pawwo

Poznaj pasjonatów motoryzacji

I jeszcze last, but not least. IV edycja Targów Warsaw Oldtimer Show to doskonała okazja poznania największych pasjonatów legendarnych samochodów. Będzie można porozmawiać o ich kolekcjach, wsiąść za kierownicę niektórych pojazdów, czy po prostu zadać pytanie. Także o wysokość spalania paliwa.

Warto podkreślić, że preludium do wydarzeń w Ptak Warsaw Expo rozegra się na ulicach centrum Warszawy. W środę 10 maja, a więc trzy dni przed Warsaw Oldtimer Show, organizatorzy zaplanowali paradę oldtimerów ulicami stolicy. Wyruszy ona w samo południe sprzed Stadionu Narodowego. Następnie kolorowy korowód aut dotrze m.in. w pobliże Centrum Nauki Kopernik, na plac Teatralny, aż w końcu na plac Zamkowy. To tam zaplanowano finał imprezy, z możliwością zrobienia niezliczonej ilości zdjęć.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie:
oldtimerwarsaw.com
i na FB:
www.facebook.com/oldtimerwarsaw

Informacja prasowa

d4pawwo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4pawwo
Więcej tematów