Trwa ładowanie...

Spadły ceny mieszkań w stolicy!

Zobaczcie w której dzielnicy zanotowano najwyższy spadek!

Spadły ceny mieszkań w stolicy!
d2dlhal
d2dlhal

Dobre wiadomości dla tych, którzy szukają własnego M. Średnie ceny ofertowe mieszkań na warszawskim rynku wtórnym spadły w ciągu roku o 4,6% – wynika z analizy portalu nieruchomości domy.pl . W grudniu 2011 roku na jeden m2 stołecznego lokalu trzeba było przeznaczyć średnio 8 808 zł, natomiast dwanaście miesięcy później, w grudniu 2012 roku, 8 405 zł – blisko 400 zł mniej. Nieznacznie – o 0,4% – wzrosły jednak ceny mieszkań w Śródmieściu.

Najwyższe spadki zanotowano w dzielnicach peryferyjnych – w Rembertowie ceny ofertowe za M z drugiej ręki są niższe względem grudnia 2011 roku aż o 9,2%; na Bielanach o 7,1%; na Białołęce o 6,8%; a w Ursusie o 6,2%. Z powyższych rejonów tylko Bielany są skomunikowane z centrum Warszawy linią metra.

Inna sytuacja rynkowa prezentuje się w Wawrze – największej pod względem powierzchni dzielnicy Warszawy. W tej części miasta zanotowano najniższy spadek cen mieszkań, który na przestrzeni roku wyniósł zaledwie 1,2%. Obecnie za m2 lokalu zapłacimy tu średnio 7 136 zł.

Mieszkanie z drugiej ręki najtaniej kupimy w Wesołej – w tej części miasta za jeden m2 lokalu trzeba obecnie zapłacić 6 482 zł. To aż o 4 576 zł (42%) taniej niż w Śródmieściu, gdzie ceny mieszkań z rynku wtórnego są najwyższe w stolicy i wynoszą obecnie 11 058 zł. Ceny lokali w Wesołej spadły względem grudnia 2011 roku o 4,7%.

d2dlhal

Niskie spadki lub nawet niewielkie wzrosty cen mieszkań dotyczą przede wszystkim rejonów, które uważane są powszechnie za bardziej prestiżowe. Śródmieście to jedyna dzielnica Warszawy, w której na przestrzeni roku zanotowano wzrost stawek ofertowych wynoszący 0,4%. Na graniczącym ze Śródmieściem Żoliborzu, dzielnicy w opinii wielu warszawian spokojnej i prestiżowej, ceny mieszkań na rynku wtórnym spadły zaledwie o 1,4%. Podobnie niewielki spadek zanotowano w dość ekskluzywnie postrzeganym Wilanowie – 2,5%.

W środku stawki uplasował się bardzo popularny Mokotów ze spadkiem wynoszącym 4,5%. Na Pradze-Południe średnia cena za m2 używanego lokalu spadła względem grudnia 2011 o 4,4%, natomiast na rynku ursynowskim mieszkania staniały średnio o 5,1%.

d2dlhal
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dlhal
Więcej tematów