Trwa ładowanie...

Spacer po Starówce śladami tradycji bożonarodzeniowych

Wycieczka z przewodnikiem dla dorosłych i dzieci tropem bożonarodzeniowych szopek warszawskich

Spacer po Starówce śladami tradycji bożonarodzeniowych
d1u6gb2
d1u6gb2

Okres bożonarodzeniowy to czas, kiedy celebrujemy wiele dawnych tradycji, czasem nie do końca wiedząc, skąd się wzięły. Chcecie poznać ich historię?

Polecamy spacer śladami magów i pasterzy, którzy usłyszawszy głos Anioła ruszyli do Betlejem. I choć fizycznie nie opuścicie Warszawy, to jednak w jej staromiejskich kościołach spotkacie zarówno jednych, jak i drugich. Jak to się stanie? Pomogą Wam w tym szopki i uruchomiona wyobraźnia. Zobaczycie, jak wyglądają pasterze, magowie i Święta Rodzina. Sprawdzicie, co robią, co chcą powiedzieć i z ich pomocą rozwiążecie zagadkę niektórych bożonarodzeniowych słów. Odkryjecie również, że świętowanie może czasem przenieść do teatru.


Spacer dla dorosłych i dzieci tropem bożonarodzeniowych szopek warszawskich wyruszy 4 stycznia o 11:00 spod kolumny Zygmunta.

d1u6gb2

Orszak poprowadzi Krystyna Stroynowska, przewodniczka związana z biurem przewodniczek warszawskich Syrenki, z wykształcenia historyk kultury, i Monika Michałek, przewodniczka miejska.

Jak dołączyć? Wystarczy przyjść na miejsce zbiórki, ruszyć z nami w niezwykłą podróż, a na koniec wrzucić do kapelusza tradycyjne "co łaska".


Więcej informacji na stronie


Czytaj również: Wirtualny spacer po warszawskich parkach

d1u6gb2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u6gb2
Więcej tematów