Trwa ładowanie...

Śmierć Polki w Egipcie. Protest pod ambasadą

"zaprotestujmy przeciw przemocy wobec kobiet".

Śmierć Polki w Egipcie. Protest pod ambasadą
d99cgx2
d99cgx2

Przed ambasadą Egiptu w Warszawie w sobotę 13 maja zapłoną znicze dla zmarłej Polki. - Akcja ma charakter pokojowy - podkreślają jej pomysłodawcy na Facebooku.

Śmierć Magdaleny Żuk w Egipcie wstrząsnęła Polakami. Pojawia się wiele teorii w tej sprawie, jednak służby nie potwierdzają na razie żadnej z nich. Internauci chcą tymczasem uczcić pamięć o zmarłej.

Na Facebooku powstało wydarzenie "Zapalmy Znicz Dla Magdy Żuk Pod Hasłem Nigdy Więcej". Jej twórcy namawiają, aby w sobotę w południe przyjść przed budynek egipskiej ambasady i zapalić znicz. "Pokażmy, że nasze działania w sieci mają przełożenie na świat rzeczywisty, że te tysiące postów to realny głos wszystkich obywateli. Wesprzyjmy w ten sposób Bliskich Magdy i zaprotestujmy przeciw przemocy wobec kobiet. Nie dajmy wygrać kłamstwu!" - czytamy (pisownia oryginalna).

Pomysłodawcy podkreślają jednak, że podczas akcji nie ma miejsca na demonstrowanie przekonań politycznych i światopoglądowych. "Akcja ma charakter POKOJOWY. Uszanujmy proszę czas żałoby i nie zamieniajmy go w politykę" - apelują.

d99cgx2

We wtorkowe przedpołudnie swój udział w demonstracji zadeklarowało kilkadziesiąt osób. Zainteresowanych wciąż przybywa. Warszawski ratusz nie otrzymał na razie żadnego wniosku o pozwolenie na organizację zgromadzenia publicznego. Pomysłodawacy mają czas do czwartku.

Co się stało?

Według wstępnych ustaleń, pochodząca z Bogatyni 27-latka 25 kwietnia poleciała do kurortu Marsa-Alam w ramach wycieczki wykupionej w jednym z krajowych biur podróży. Polka miała jechać ze swoim partnerem, ostatecznie jednak do samolotu wsiadła sama. Po dwóch dniach partnera kobiety zaniepokoiło jej zachowanie i w porozumieniu z touroperatorem zaplanował jej wcześniejszy powrót do kraju.

Ze względu na pogarszający się stan zdrowia kobieta trafiła do miejscowego szpitala. W tym samym czasie do Egiptu przyjechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski. W szpitalu w niedzielę dowiedział się, że kobieta nie żyje. Poinformowano go, że zmarła w wyniku obrażeń doznanych na skutek upadku z wysokości, z pierwszego lub drugiego piętra szpitala w miejscowości Marsa-Alam, w którym przebywała.

d99cgx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d99cgx2
Więcej tematów