Trwa ładowanie...

Śląsko-Dąbrowski otwarty dla samochodów

Korki jednak zostały - wszystko przez zamknięty odcinek Wisłostrady. Łatwo nie będzie

Śląsko-Dąbrowski otwarty dla samochodów
d2be69u
d2be69u

Jeszcze nie wszyscy kierowcy wiedzą, że poza godzinami szczytu znowu mogą jeździć mostem Śląsko-Dąbrowskim, więc utrudnień dziś rano nie było. Jednak strażnicy miejscy zapowiadają, że kiedy ruch na tym moście się zwiększy, korki będą nieuniknione. W korkach znów postoją autobusy komuikacji miejskiej, które częściowo poruszają się na moście pasem dla samochodów.

Kierowcy muszą pamiętać, aby po zjeździe z mostu obowiązuje *nakaz skrętu w prawo zaraz za mostem w Wisłostradę*. Tuż przed zamkniętym dla samochodów odcinkiem między zjazdem z mostu a tunelem wisi niewielki znak zakazu ruchu, który nie jest dobrze widoczny.

W al. Solidarności wytyczony został buspas i jeden pas ruchu dla innych pojazdów, a od ul. Jagiellońskiej powróci trambuspas; dla obydwu kierunków ruchu tzn. ze wschodu na zachód i z zachodu na wschód. Nadal kierowcy samochodów indywidualnych nie będą mogli korzystać z ul. Jagiellońskiej, ale otwarta zostanie ul. Sierakowskiego.

d2be69u

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała poza godzinami szczytu. W dni powszednie, pomiędzy godz. 6 a 10 oraz 15 a 19 nadal bezpośredni przejazd pomiędzy pl. Bankowym a pl. Wileńskim będą miały tylko pojazdy komunikacji publicznej, jednoślady, TAXI i budowy metra. Wyłączony z ruchu będzie wtedy fragment trasy W-Z w okolicy przystanków tramwajowo-autobusowych przy Starym Mieście. W tych godzinach jadący z Pragi będą musieli zjechać ślimakiem przy ul. Grodzkiej na Wisłostradę. Podobnie jadący z zachodu zjadą na Wisłostradę ul. Nowy Zjazd. Możliwy będzie wjazd na trasę W-Z z Wisłostrady – w kierunku pl. Bankowego ul. Grodzką, a w kierunku Pragi ślimakiem przy ul. Nowy Zjazd.

d2be69u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2be69u
Więcej tematów