Trwa ładowanie...

Skandaliczne zachowanie "patriotów" podczas obchodów rocznicy Powstania!

Gwizdy, buczenie i obraźliwe okrzyki!

Skandaliczne zachowanie "patriotów" podczas obchodów rocznicy Powstania!
dhinqlk
dhinqlk

Wczorajsze obchody 68 rocznicy Powstania Warszawskiego niestety nie obyły się bez zgrzytów. Większość mieszkańców Warszawy podeszła z szacunkiem do odbywających się w mieście uroczystości, ale znaleźli się i tacy, którym zabrakło ogłady.

Do pierwszego incydentu doszło na Powązkach. W momencie, w którym premier Donald Tusk i szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski składali wieńce pod pomnikiem Gloria Victis część zebranych zaczęła buczeć i gwizdać. Kiedy przedstawiciele władz opuszczali uroczystość pożegnały ich okrzyki „hańba”. Przybycie Antoniego Macierewicza wywołało dla odmiany bardzo pozytywne reakcje.__

Wieczorem z kolei na Kopcu Powstania Warszawskiego podczas uroczystości zapalania ognia na cześć Powstańców wygwizdano parlamentarzystów i przedstawicieli władz Warszawy. Wśród okrzyków można było usłyszeć hasła: „Precz z komuną”, „A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści” i „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”.

Wygląda na to, że jest w Polsce grupa ludzi, którzy chcą zawłaszczyć symbole narodowe i odmawiają innym prawa do odczuć patriotycznych. To bardzo smutne i godne potępienia.

dhinqlk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhinqlk
Więcej tematów