Trwa ładowanie...

Senatorska Investment: Nie będziemy wyburzać sąsiadującej kamienicy Podwale 1!

Mamy oświadczenie prezes Zarządu Senatorska Investment w sprawie budowy przy pl. Zamkowym

Senatorska Investment: Nie będziemy wyburzać sąsiadującej kamienicy Podwale 1!
d3rqj83
d3rqj83

Przypomnijmy: Na jednym z budynków przy Podwalu , a więc przy samym pl. Zamkowym pojawiła się kartka z napisem "Lokal zamknięty w związku z przeznaczeniem budynku do rozbiórki" . ta informacja wywołała lawinę komentarzy i masę protestów.
Szykowano już nawet pikietę.

Dziś otrzymaliśmy oświadczenie Maksymiliana Marcinkowskiego, prezesa Zarządu Senatorska Investment w tej sprawie. Przeczytajcie! (pogrubienia pochodzą od redakcji)

W imieniu spółki realizującej budowę obiektu przy ulicy Senatorskiej róg Miodowej i Podwale, zapewniam, że nie będziemy wyburzać sąsiadującej kamienicy Podwale 1. Nasza inwestycja jest kontynuacją zabudowy tego terenu z XVIII wieku, która po wojnie nie została w całości odbudowana.

Planowana inwestycja zakłada wykorzystanie terenu dzisiejszego parkingu u zbiegu ulic Senatorskiej i Podwale. Przy ścisłej współpracy z Konserwatorem Zabytków planujemy jedynie przebudowę i adaptację kamienicy Podwale 1 dla potrzeb projektowanego budynku biurowo-usługowego.

Wspomniana kamienica Podwale 1 powstała na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę z dn. 18.04.1980 r. jako budynek biurowo-wystawienniczy z trafo i w rozumieniu ustawy O Ochronie Zabytków i Opiece nad Zabytkami, z dnia 23 lipca 2003 r., *nie jest uznawana za zabytek. *

d3rqj83

Zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi pozostawione zostanie ok. półtorej osi elewacji kamienicy budynku Podwale 1, od strony Placu Zamkowego, odpowiadający fragment od strony dziedzińca oraz ściana poprzeczna przy budynku Podwale 3. Pozostałe elementy takie jak stropy i dach w tym rejonie zostaną odtworzone na istniejących wysokościach - ich zachowanie nie jest możliwe ze względów konstrukcyjnych, związanych z podpiwniczeniem projektowanego budynku. Odtworzone zostaną także w większej części elementy wystroju elewacji - okna i detale elewacyjne.

Maksymilian Marcinkowski
Prezes Zarządu Senatorska Investment

d3rqj83
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rqj83
Więcej tematów