Trwa ładowanie...

Sąd uniewinnił "Starucha" i innych kibiców. Byli oskarżeni o atak na policjantów

Prokuratura podejmie decyzję, czy będzie składać apelację

Sąd uniewinnił "Starucha" i innych kibiców. Byli oskarżeni o atak na policjantów
d9qorg6
d9qorg6

Sąd uniewinnił 20 kibiców warszawskiej Legii , którzy byli oskarżeni o atak na policjantów w 2008 r. przed meczem Legii z Polonią. Wśród oskarżonych był Piotr S. ps. Staruch. Prokuratura rozważa złożenie apelacji.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Sądu Okręgowego w Radomiu Joanna Kaczmarek-Kęsik, wydając wyrok uniewinniający, sąd uznał, że nie było dowodów, iż oskarżeni dopuścili się zarzucanych im czynów. Oskarżonych nie byli w stanie rozpoznać świadkowie zdarzeń.

Rzeczniczka dodała, że Prokuratura Rejonowa Śródmieście-Północ, która skierowała do sądu akt oskarżenia, teraz wystąpiła do radomskiego sądu z wnioskiem o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku, który zapadł pod koniec kwietnia w Radomiu. Sąd ma je przygotować do 10 września.

d9qorg6

Z-ca Prokuratora Rejonowego Warszawa Śródmieście-Północ Iwona Lewczyk powiedziała, że po zapoznaniu się z uzasadnieniem sądu, prokuratura podejmie decyzję, czy będzie składać apelację od wyroku.

Sprawa dotyczy wydarzeń, do jakich doszło 2 września 2008 r. przed meczem dwóch warszawskich klubów: Legii i Polonii w ramach rozgrywek o Puchar Ekstraklasy. Według prokuratury w trakcie przemarszu kilkusetosobowej grupy kibiców Legii na stadion Polonii doszło do ataku na policjantów i przechodniów. Młodzi mężczyźni rzucali w funkcjonariuszy płonącymi racami, kamieniami, butelkami. Doszło także do uszkodzenia samochodu i jednego z budynków.

Proces w Radomiu rozpoczął się we wrześniu ub. roku. Byli tutaj sądzeni oskarżeni, których nazwiska rozpoczynają się na literę "S". Na ławie oskarżonych zasiadło 19 mężczyzn i jedna kobieta. Wśród oskarżonych jest uznawany przez środowiska kibiców Legii Warszawa za nieformalnego przywódcę Piotr S. ps. Staruch . Podobne procesy odbywają się w innych sądach.

Większość oskarżonych nie przyznała się w sądzie się do winy. Część podkreślała, że co prawda brała udział w przemarszu kibiców na stadion Polonii w Warszawie, który eskortowała policja, jednak nie atakowała funkcjonariuszy.

d9qorg6

Niektórzy oskarżeni zeznali, że w stronę policjantów poleciały race i kamienie, jednak nie potrafili powiedzieć, kto je rzucał. Zdaniem części podsądnych to policja zachowywała się niewłaściwie, bo - jak twierdzili - nie pozwalała opuścić kibicom miejsca zdarzenia i używała bez powodu pałek i gazu pieprzowego. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

d9qorg6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9qorg6
Więcej tematów