Trwa ładowanie...

S7. Ekspresowe połączenie Warszawy z Radomiem i Kielcami już w 2019 roku

Co z ekspresówką do Krakowa?

S7. Ekspresowe połączenie Warszawy z Radomiem i Kielcami już w 2019 roku
d1oa8ls
d1oa8ls

Droga ekspresowa S7 z Warszawy do Grójca będzie gotowa zgodnie z planem - powiedziała minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak w programie pierwszym Polskiego Radia. Oznacza to, że ekspresowa komunikacja między południem Mazowsza oraz stolicą kraju będzie gotowa za cztery lata.

Obecnie w budowie znajdują się następujące odcinki S7 - między Radomiem a Skarżyskiem oraz Kielcami a granica woj. małopolskiego. Już istnieje odcinek S7 Skarżysko - Kielce. W tym ostatnim zbudowano już obwodnicę, a wkrótce ruszą prace przy budowie podobnej w Radomiu.

Według opinii minister program warszawskiego ringu jest już zrealizowany w 50 proc., po tym gdy zakończyła się przebudowa Mostu Grota. - Wszystko jest realizowane zgodnie z planem - twierdzi Wasiak.

Co z ekspresowym połączeniem do Krakowa? Odcinek od granicy woj, małopolskiego do Krakowa dopiero niedawno uzyskał decyzję środowiskową. Według obietnic minister Wasiak, budowa ma rozpocząć się najpóźniej w 2019 roku i jeśli prace się nie opóźnią, droga powinna być gotowa w 2021 roku.

d1oa8ls

Tyle, że jeszcze nie ma na to nie ma zagwarantowanych pieniędzy, a dotychczasowy progres prac w tym miejscu razcej nie zachęca do optymizmu.

d1oa8ls
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oa8ls
Więcej tematów